Vergi ve Güncel Haber Portalı

Mukellef.co ile Nasıl 10 Dakikada Şirket Kurulur? Ücreti Nedir?

01.01.2021
1
Mukellef.co ile Nasıl 10 Dakikada Şirket Kurulur? Ücreti Nedir?

Bugün ki makalemizde Mukellef.co ile nasıl 10 dakikada şirket kurulur, ücreti nedir sorusuna yanıt vererek sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle son dönemde internet üzerinden ticaret konusu ciddi anlamda popüler hale geldiğinden dolayı şirketlerin genel durumunu analiz etmek de son derece önemli hale geliyor deme şansına da sahip durumdayız aslında.

Mukellef.co, bir startup proje olarak kısa süre içerisinde şirket kuruluş işlemlerini tamamen online ortama taşıdı. Online ortamda sunulan bu hizmetin genel hatları ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Merak ettiğiniz daha fazla seçenek olursa sitemiz içerisinde yorum kısımlarından bizlere sorabilir ve fikir edinhebilirsiniz.

Mukellef.co ile Nasıl Şirket Kurulur?

Son derece basit, son derece anlaşılır ve sadece 10 dakika içerisinde şirket kurulum işlemlerinizi yapıyorsunuz. İşlemler yine tamamen online ortamda devletin dijital sistemleri üzerinden sizlere sağlanır. Genel olarak daha anlaşılır olması açısından merak ettiklerinize yönelik olarak bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Aşamalar aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle mukellef.co adresine girin ve yukarıdaki menüden KAYIT OL sekmesine tıklayarak gerçek kişi bilgilerinizi girerek üye olun.
  • Akabinde size özel üyelik panelinizden ŞİRKET KURULUMU sekmesine girin. Bireysel ya da kurumsal seçeneklerinden herhangi birini seçin ve devam edin.
  • Akabinde sizden istenen kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • Sonraki aşamada şirketinizin yer alacağı adres bilgilerini girin.
  • Akabinde sisteme kayıt ücretini ödeyin ve sisteme belge yüklemeniz gerekecek. Şirket sahibinin ön arka kimlik resmi ve kira sözleşmesi bu anlamda yeterli oluyor.

Akabinde Mukellef.co sistemine bağlı ve size özel olarak atanan mali müşavir sizi telefon ile birlikte arıyor. Akabinde telefondan size gerekli bilgileri veriyor ve şirket kuruluş işlemleriniz tamamen online ortamda tamamlanıyor. Bu süreçten itibaren vergi müfettişlerine de bilgi gidiyor ve denetleme sürecini bekliyorsunuz.

Aynı zamanda mali mühür ya da e-imza için başvurunuzu yapıyorsunuz. Bunun da gerekli bilgilerini Mukellef.co çalışanları mailinize etraflıca gönderiyor ve işlemler tamamlanıyor.

Mukellef.co ile Şirket Kurma Ücretleri

Mukellef.co bu anlamda alabileceği en cüzi ücretleri alarak aslında şirket kurma işlemlerini tamamlama yoluna gidiyor. Türkiye genelinde baktığımız zaman şirket kurma ücretleri ile alakalı olarak ciddi fiyatlar olduğu düşünülüyor. Hemen sizlere bu anlamda bilgileri sunacak olursak;

  • Bireysel Şirket Ücreti: Aylık 250 TL + KDV
  • Kurumsal Şirket Ücret: Aylık 950 TL + KDV

olarak ücretlendirilmiştir. Tüm sistem otomatik çalışır ve sistem üzerinden e-Arşiv ve e-Fatura kayıtlarınız aktif edilir. Mali mühür ve e-İmza işlemleriniz için de 200 TL gibi bir ödeme gerekir ancak bunu Mukellef.co üyelerine hediye olarak kendisi öder. Kısacası bu mali yükümlülükten de kurtulmuş olursunuz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.