Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek

Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ihracatı artırmak için ,  ÖTV’siz  900 litre mazot vereceğiz.” dedi.

      Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tırların yurtdışına çıkarken ÖTV’siz olarak aldıkları mazota ilişkin, “Yurt dışına çıkışlarda 900 litre mazotu inşallah ihracatı artırmak için vereceğiz.” dedi.

Nakliyeciler Türkiye için Çok Önemli

       Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek.  Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, nakliyecilerin   ticaret ve Türkiye için ne kadar önemli olduğunu belirtti.

  Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek.  Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konum sebebiyle stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Bakan Bülent Tüfenkci, “Adeta bir aktarma merkezi konumunda olan Türkiye, Asya ve Avrupa kıtalarının arasındaki stratejik köprü konumunda olması nedeniyle de lojistik ve taşımacılık açısından önemli bir potansiyele sahiptir. Kara taşımacılığındaki güçlü filomuz, üç tarafımızın denizlerle çevrili olması ve genç nüfusumuz ile Türkiye’de taşımacılık ve lojistik son yıllarda büyük gelişme gösteren sektörlerin başında gelmektedir. Dış ticaret hacmimizin artması, lojistik sektöründeki yatırım ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Ticaretin en önemli ayaklarından birini lojistik hizmetleri oluşturmaktadır.” sözlerini söyledi.

  Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek. Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ulaştırmanın dünya ticaretine etkisiyle ilgili yapılan araştırmada, ihracatta gümrük vergilerinin ihraç edilen malların değerinin yüzde 2’sini, uluslararası taşımacılığın ise ihraç malları değerinin yüzde 4,45’ini bulduğu bilgisini paylaştı.

Verilecek 900 Litre Mazotla Tırcı Almanya’ya Kadar Gidebilecek

    Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek.  Çağımızda rekabet avantajının yolunun tedarik sürecini ve lojistik hizmetlerini doğru şekilde organize etmekten geçtiğini vurgulayan Gümrük Ticaret bakanı Bülent Tüfenkci, “Bu nedenle lojistik hizmetleri artık ticarete destek sağlayan yardımcı bir sektör olmaktan çıkıp başlı başına bir sektör olmuştur. Lojistiğini iyi yöneten şirketler de maliyetlerinde yüzde 15 ile 50 arasında tasarruf sağlamaktadır.” şeklinde sözlerini söyledi.

  Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek.  Gümrük Ticaret bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin ticarette  dünyayla rekabet edebilmesi için ulaşım hızının çok önemli olduğunu vurgulayarak, ilgili bakanlıklara irtibata geçilerek yaptıkları işlemleri daha hızlandırmak için de çalışma yaptıklarını söyledi.

Gümrük işlemlerinin hızlandırmasının yanı sıra yaptıkları  iş birlikleri sayesinde iyileştirmelerle de ihracatçıların maliyetlerini düşürmeye başladıklarını dile getiren Bakan Tüfenkci,sözlerine şu şekilde devam etti.

“İhracat beyannamesi ile transit beyannamesini birleştireceğiz. Artık ayrı ayrı beyanname vermeden, ihracat ve geçiş beyannamesini birleştirip hızlanmanızı ve formaliteden kurtulmanızı sağlamış olacağız. Yine sizlerin istediği konuda Maliye Bakanımız ile çalışıyoruz.. Bu hafta kararını vereceğiz… Yurt dışına çıkışlarda artık 900 litre mazotu inşallah ihracatı artırmak için vereceğiz. Bunlar sadece iki kapıda yapılıyor. Şimdi bunun kapı sayısını da çoğaltacağız. Gürcistan’a giderken de vereceğiz, Batıya, kuzeye, güneye giderken de o kapılardan bu kadar litre alarak gitmiş olacaksınız. Yani Kapıkule’den çıktığınızda bu ÖTV’siz mazotla inşallah Almanya’ya varmış olacaksınız. Bunu birçok kapıda hayata geçireceğiz.

Suriye’deki iç karışıklıklardan dolayı transit geçişi yasaklamıştık. Geçen hafta almış olduğumuz kararla beraber, Başbakanımızın talimatıyla beraber Suriye’den transiti de serbest bıraktık. Artık orada malları Türkiye üzerinden taşıyacağız.” 

Emekli Maaşımı Nasıl Taşırım?Taşıma İşlemi İçin Şart Var Mı?

Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz

Gelir Vergisini Az Ödeyebilirsiniz.Beyannameden İndirilecek Bağış ve Yardımlar Nelerdir?

Kamuya KPSS 60 puanla 1500 Personel Alınacak Şartları Nelerdir ?Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)