Sicil affı için Yeni Umut; Bakan Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz

Sicil affı için Yeni Umut; Bakan Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz

Sicil affının uygulaması ile ilgili beklentiye girenlerin beklentilerinin boşa çıkması. Yine bir çok vatandaşımızın sicil affından yararlanmak için borç bulup, borçlarını kapattı. Sicil affı bankalar tarafından uygulamayınca maddi yönden büyük sıkıntılar yaşaması kişiyi ruhsal olarak sıkıntıya girmesini sebep oldu.

Bakan Tüfenkci Sicil Affına ilişkin açıklamalarda bulundu

Sicil affı için Yeni Umut; Bakan  Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz. Sicil affı yasasına rağmen esnaflarımızın çoğunun kredi almakta sıkıntı yaşadığını belirtti.  Bakan Tüfenkci, “Bankalarla durumu bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Gerekirse yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz” dedi.

  Sicil affı için Yeni Umut; Bakan  Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz.  Sicil affıyla ilgili konuşan Bakan Tüfenkci, Biz hükümet olarak halkımız için sicil aflarını çıkartıyoruz. Ama bankalar uygulamıyor deniyor.  Geldiğimiz noktada bazıları yasayı uyguluyor.  Bazı esnaflardan şikayet geliyor. Kredi kartını geciktirerek ödemiş kara listedesin deniyor. Şartları taşıyorsa yapılandırma imkanı getirin. Bakıyoruz uygulamaya ben geçmişte kredi kartımı gecikmeyle ödemişim ama kart borcum şu anda yok. Bana kredi vermeyeceklerini ifade ediyorlar.  Bankalar bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermeli. Faizsiz kredileri hayata geçirdik, burada da bankalar bir takım nedenlerle sıkıntılar meydana getiriyorlar.  Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz” dedi.

Referandumdan Evet Çıkarsa Güçlü Ekonomi Olacak

  Sicil affı için Yeni Umut; Bakan  Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz.   Referandum sürecinin ekonomik sisteme etkisiyle ilgili olarak Bakan Tüfenkci şunları kaydetti: “En önemli etki ekonomide olacak. Hantal bir yapıdan daha etkin bir yapıya geçmiş oluyoruz. Evet çıkarsa ekonomi şaha kalkacak, depara kalkacak. Bundan en fazla yararlanacak olan iş alemi. Hayır çıkarsa bundan en fazla etkilenecek ekonomi. Ekonomiye sıkıntı noktasında hayır cephesi bir kaos oluşturacak. Bunlar Türkiye’de şüphe durumu oluşturacaklar. İnsanlar ister istemez ekonomiden siyasi konjonktüre odaklanacak. 7 Haziran’dan sonraki tablo bir daha yaşanabilir. Hükümetin meşruiyeti sorgulanmaya başlanabilir.”  sözlerini söyledi.

Sitemize Sicil Affının Uygulanmadığı ile İlgili bir Kaç Yorum

  Sicil affı için Yeni Umut; Bakan  Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz.  Bakan Tüfenkçi Sicil affının bazı bankalarca uygulandığını belirtse de sitemize gelen yorumlarda. Sicil affını hiç bir bankanın uygulamadığı bankaların çoğunun sicil affından bi haber olduğu anlaşılıyor.

  Sicil affı için Yeni Umut; Bakan  Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz. Sabah ziraat bankasına gittim Trabzon bolge mudurunuz sicil affı geldigini solemıs dedım kadın guluyor bize bildiri gelmedi diyor henüz hep bi milletle goy goy geçmek umutlar tükendi artık geçmiş olsun

Ben yıllar önce kara listeye girmiştim
Herhangi bir bankaya borcum yok
Garanti maaş müşterisiyim
Vakıfbank tan kredi kartım var
Ancak kredi çekmek istiyorum red veriyor
Ne zaman uygulamaya sokacak bankalar
Bu saçmalık ne zaman bitecek

Bunlar sitemize gelen sicil affı bekleyen binlercesinden sadece bir kaçı.

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı

İmzalar Atıldı.Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı

Resmi Yazı Bankalara Gitti.Bankalara 3. Kez Uyarı Geldi

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?

Emlak Vergisinde Son Gün Ne Zaman? Ne Kadar Emlak Vergisi Ödeyeceksiniz?10 Yorum "Sicil affı için Yeni Umut; Bakan Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz"

 1. Merve   6 Nisan 2017 at 19:48

  merhaba benim kasım tarihli takip borcum vardı ödedidiğim bu yüzdende kredi notum 400lere düşmüştü ve yükselmiyordu nisan ayında baktığımda ise notum 1300lere gelmiş bu sicil affından kaynaklanıyor olabilir mi kredi çekmek istiyorum takipten dolayı çekemiyordum acaba aynı sorunla karşılaşırmıyım.

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   6 Nisan 2017 at 21:06

   değerli okurumuz başvurunuz çok ise biraz daha bekleyiniz olumlu olabilir son dönemde başvurulara bankaların çoğu olumlu dönüyor.

   Cevapla
 2. Merve   7 Nisan 2017 at 16:45

  Merhaba Ali Bey benim aslında merak ettiğim bu artış sicil affından mı kaynaklı yoksa takipli borcumdan 2 ay sonra normal bi işleyiş mi teşekkürler.

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   7 Nisan 2017 at 19:59

   Değerli okurumuz takipli borcunuzun normal hale alması nedeniyle yükseldiği kanaatindeyim

   Cevapla
 3. Mustafa   5 Mayıs 2017 at 12:55

  Ali bey ve emre bey bankalara daha önce borcum vardı icraliktim kapattım hepsini 2ay önce kredi puanım sıfır di şimdi baktım 1138 olmuş ve şuanda maaşında haciz kesinti si var kredi çekebilir miyim acaba

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   5 Mayıs 2017 at 20:51

   değerli okurumuz banka maaşbordronuzu isteyeceği için çekemezsiniz diye düşünüyoruz

   Cevapla
   • Mustafa   5 Mayıs 2017 at 21:32

    Alibey banka koymadı haciz senetle haciz koyuldu

    Cevapla
 4. cengiz   7 Eylül 2017 at 08:21

  Hocam sicil affiyla ilgili bir gelişme varmi? Bundan sonra nasıl bir sey yapabiliriz kredi cekmek için?

  Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*