Vergi ve Güncel Haber Portalı

Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz

04.03.2017
25
Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatyada katıldığı programda  bazı bankaların sicil affından sonraki tutumlarına ilişkin, ”Bunu engelleyen kim? Bankanın müdürü, yöneticisi. Buradan bütün Türkiye’ye söylüyorum; o bankaları gerçekten yakından izliyoruz.” dedi.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Yeni Sanayi Sitesi içindeki kerestecilik yapan  esnafları ziyaret etti.

İşyerlerini tek tek dolaşan, Gümrük ve Ticaret Bakanı  Tüfenkci, esnafa hayırlı işler dileklerini belirttikten sonra , devlet tarafından sunulan teşvik ve avantajlarlar hakkında bilgi verdi.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz.  Malatya Ağaç Sanatkarları Odasını da ziyaret eden Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümeti ve belediyelerinin tamamen millete hizmet için çalıştığını belirtti.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yeni bir yol ayrımına girdiklerini belirterek, 16 Nisan’daki referandum Cumhurbaşkanlığı sisteminin milletin önüne gideceğini ifade etti.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz.  Türkiye’nin tüm kesimlerine inandıklarını ve güvendiklerini dile getiren Bakan Tüfenkci, ”Biz sorunları torunlara havale eden bir parti değiliz. Onun için torunlarımıza, her doğana, sağlam bir cumhuriyet, demokrasi, ekonomi bırakmak istiyoruz. Yapılan sistem değişikliği de bu yüzdendir.” dedi.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz.  Hükümet olarak pek çok fırsat sundukları halde, bürokratik engeller nedeniyle birçok esnafın bunlardan yararlanamadığını belirten  Bakan Tüfenkci,  Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte bu engellerin de ortadan kalkacağını bildirdi.

Talepler doğrultusunda bankalarla da görüşerek ve anlaşarak Meclisten  sicil affı düzenlemesini geçirdiklerini    anımsatan Bakan Tüfenkci, sözlerine devam etti.

Sicil Affını Engelleyen Bankanın Müdürü Yöneticisi

”Ama ne oluyor, sahaya baktığınızda ‘siz çeki ödememişsiniz’ deniliyor ve kredi verilmiyor. Zaten sicil affını bu yüzden getirdik. O zaman ne anlamı var sicil affının? Bunu engelleyen kim? Bankanın müdürü, yöneticisi. Buradan bütün Türkiye’ye söylüyorum; o bankaları gerçekten yakından izliyoruz. Elimizde birçok denetim mekanizmaları var. Hesabını sorarız. Biz şunu dedik; geçmişte senedini, kredisini ödeyemeyen olabilir, sonradan ödeyenler olur. Sonradan bunlarda bir sorun olmaması lazım, 6 ay içinde silinmesi lazım.”

Bu aziz millete ne yapılsa azdır.

  Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi Konusuna da değinen Bakan Tüfenkci.  milletin bu girişime karşı göğüslerini siper ederek demokrasisine sahip çıktığını, bu aziz millete ne yapılsa az olduğunu söyledi.  Sözlerinin devamında

”Birilerinin o ya da bu nedenden dolayı bu millete ayak bağı olmaması lazım. Prangalarını çözmemiz lazım. Onun için hızlanmamız lazım. Şimdi birileri bu anayasa değişikliğine ‘tek adam olacak.’ diyor. Bunu samimiyetle söylüyorum, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil. Ahmet, Mehmet meselesi değil. Bu sistem meselesi. 2019’da kim seçilir, kim ölür kim kalır onu Allah bilir. Türkiye ne çektiyse kopyacılıktan çekti.”  sözlerini söyledi.

Vergiye Tabi Gelirin Özellikleri Nelerdir?Hangi Kazançlar Gelir Vergisine Tabidir?

Vergisini Ödeyen Mükellefe İndirimin Detayları Belli Oldu mu ?

Eşi Çalışan Ev Hanımı Emlak Vergisi Öder mi ?

Beyanname Verme ve Ödeme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. KAder dedi ki:

  Bankalar vermiyor kiredi

  1. KAder dedi ki:

   Neden.vermiyor yardımcı olun.5 sene.doldu borcumu.ödeye li hala kara.listedeyim

 2. Baris dedi ki:

  Uygulama nerde??

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.