Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması Müjde Hepsine İşçi Kadrosu Veriyoruz.

Son Dakika  Başbakandan Taşeron Açıklaması Müjde Hepsine İşçi Kadrosu Veriyoruz.

    Başbakan Binali Yıldırım G. Kore Ziyareti öncesi  Havalimanında soruları yanıtlarken  Taşeronla ilgili gelen soruya hepsine işçi kadrosu veriyoruz. hepsi daimi kamu işçisi olacak sözlerini söyledi.  Sözlerinin devamında Taşeron düzenlemesi ile ilgili detaylı bilgileri Cumhurbaşkanı  Yarın Grup toplantısında vereceğini söyledi. Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması

Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması. Başbakan  Binali Yıldırım:  Taşeron çalışması ile ilgili bilgilerin yarın grup toplantısında Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğini söyledi. Sadece  Taşeron düzenlemesi ile ilgili kısa bilgiler verdi. Verdiği bilgilere göre Taşeron düzenlemesi 12 maddeden oluşuyor.  Taşeronlar artık Kamu işçisi statüsüne geçiyor.  Sözleşmeli olayı kalkıyor.  Taşeronlar artık süresiz devamlı işçi statüsüne kavuşuyor.  Yıl sonuna kadar düzenleme yasallaştırılıcağı bilgilerini verdi.

Taşerona Promosyon Verilecek mi?

 Mevsimlik İşçilerle İlgili herhangi Bir Düzenleme  Yok

Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması.  Şeker fabrikaları,  Çay İşletmeleri Genel  Müdürlüğünde Orman Bakanlığı yangın söndürme işlerinde mevsimsel olarak çalışan işçilerin gözü kulağı da yapılan taşeron düzenlemesinde idi. Ancak Maliye Bakanın Şeker fabrikalarını satmayı düşündükleri açıklaması. Yine  Orman Bakanı Veysel EROĞLU’nun  Orman işçileri Mutlu onların kadroya ihtiyacı yok açıklamasına göre  herhangi bir düzenleme olmayacağı kanısındayız.

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek

 Taşeron Düzenlemesi Kaç Maddeden Oluşuyor

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamaya göre  Taşeron düzenlemesinin 12 maddeden oluşuyor.

Daimi Kamu İşçisi Nedir Ne Kadar Maaş Alır ?

Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması.  Daimi Kamu işçisi,  Kamu Kurum ve Kuruluşlarında  belirli bir ücret karşılığında devlet kadrolarında  işçi statüsünde çalışan personele verilen addır. Yani devletin kurum ve kuruluşlarında görev alan ancak 657 Sayılı Kanuna göre değilde İş Kanuna hükümlerine göre  çalışan  ve işçi statüsünde olan personel demektir.

Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması.  Daimi Kamu İşçisi özel sektörde fabrikalarda  işçi statüsünde çalışan kişilerden farklıdır.  Farklılığın sebebi ise özel sektörde  işçi masa başında çalışmaz . Özel sektörde masa başında çalışana beyaz yaka deniyor.  Devlette ise  kişi işçi statüsünde olup masa başında da çalışabiliyor.

Daimi Kamu İşçisi eskiden  memurlara göre daha fazla maaş alırlardı. Ancak son dönemlerde bu farklılık giderek azaldı.

İşçilerde Zam Pazarlığı Başladı.İşçiler Ne Kadar Zam Alacak?

 Kamu İşçi Maaşları Ne Kadar ?

       Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması.  2017 yılı içinde kamuda   çalışan daimi kadrolu işçilerin maaşları 1.850 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Bu tutarlara fazla mesai ücretleri ikramiyeler tediye ödemeleri dahil değildir. Maaşlar  işçinin kıdemine ve çalıştığı kamu kurumuna göre  değişiklik göstermektedir.  Bazı kamu kurumlarında daha  yüksek maaş alırken bazı kamu kurumlarında ise normal düzeyde maaş alırlar.

Kamu İşçisinin Aldığı Yan ödemeler ?

Son Dakika Başbakandan Taşeron Açıklaması. İşçiye maaşının yanında yılda  dört defa ikramiye ilave tediye ödemeleri yapılmaktadır.    ikramiye tutarları kamu kuruluşlarına göre farklılık göstermektedir.

      İkramiye tutarları ve ödeme tarihleri Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenir ve Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra ödemeler yapılır. Kanun ile ödenecek ikramiye tutarlarına üst sınır getirilmiştir. Buna göre bir yıl içinde çalışanlara verilecek ikramiye tutarı dört seferi geçemez. İkramiye tutarı da bir maaştan fazla olamaz.

2018 Doğum Yardımı Ne Kadar Nereden Alınır? Doğum Yardımı Başvuru IşlemleriYorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)