Son Dakika Yapılandırmada Ödeme Süresi Uzatıldı

Son Dakika Yapılandırmada Ödeme Süresi Uzatıldı

SGK taksit ödeme süresi uzatıldı Sosyal Güvenlik Kurumu için yapılan  yapılandırmada bugün son gündü.Ancak sistem yoğunluğundan ve bazı aksaklıklardan dolayı bugün yine uzun kuyruklar oluştu.Bu duruma duyarsız kalmayan kurum ise taksit ödeme tarihini uzatmak durumunda kaldı.Peki taksitler ne zaman kadar uzatıldı?Yazımızda bulabilirsiniz.

İkinci Taksit Ödemeleri 9 Ocak’a Uzatıldı

SGK taksit ödeme süresi uzatıldı Sosyal Güvenlik Kurumu,yeniden yapılandırmada ikinci taksit ödemeleri için belirlemiş olduğu süreyi 9 Ocak tarihine kadar uzattı . SGK, yeniden yapılandırmada ikinci taksit ödemeleri için bugün yani 2 ocak tarihi son gündü.Aksaklık ve bazı nedenlerden dolayı SGK, ödeme tarihini 2 Ocak’tan 9 Ocak’a kadar ertelendiğini duyurdu.

Taksit Ödeme Süresi Neden Ertelendi?

SGK taksit ödeme süresi uzatıldı SGK,normal şartlarda 2 Ocak’ta bitmesi gereken ödeme süresini,bazı teknik nedenlerden ötürü uzatıldığını açıkladı.SGK tarafından yapılan açıklamada iletişim sorununa vurgu yapıldı.Yapılan açıklamada,kurumun prim tahsilat anlaşması bankaların, kurumun tahsilat sistemleriyle iletişim sıkıntısından dolayı böyle bir uzatmaya gidildiği belirtildi.Ayrıca,Kurumun prim tahsilatlarında aksamalar olduğu belirtilmiştir.

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)