Vergi ve Güncel Haber Portalı

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek

19.02.2017
21
Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek. Taşeron işçiler için her gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor.Taşeron işçilerinde gözü kulağı hükümetten gelecek haberde.Hükümet yetkilileri ise her gün yeni açıklama yapmaya devam ediyor.Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde en  yeni açıklama geldi.Bu açıklamaya göre ise  taşeron işçilere yıl sonuna kadar kadro verilecek.Peki bu açıklama neydi? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU Müjdeyi Verdi

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU katıldığı bir programda taşeron işçiler konusuna değindi ve belki de ilk defa bir tarih vermiş oldu.Bakana göre bu yıl sonun akadar işçiler kadroya geçmiş olacak. MÜEZZİNOĞLU daha önce yaptığı açıklamada ,“Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız” diye konuşmuştu. Şimdi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada taşeron, sözleşmeli veya başka bir statüde çalışan tüm kesimleri aynı çatı altında değerlendirmeyi planladıklarını belirterek, “Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.” diye konuştu.

Taşeron İşçiler Hakkında Merak Edilenler

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek.Taşeron işçiler için farklı görüşler bulunmaktadır.Burada sizlerin merak ettiğiniz konulara cevap vermeye çalıştık.Merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz:

Taşeron İşçilere Yıl Sonuna Kadar Kadro Verilecek.

-Taşeron işçi,özel kesim veya devlette hizmet veren , şirket adına çalışan kişilerdir.

-Kadroya geçecek olan taşeron işçiler detaylı bir güvenlik soruşturmasından geçecek.Özellikle FETÖ ile ilgili detaylı araştırma yapılıp uygun görülenler kadroya alınacak.

-Kamuya alınacak işçilerde 12 ay boyunca çalışmış olası şartı aranacak.Yani tam zamanlı olacak,kısmi zamanlı olanlar kapsam dahilinde olmayacak.

-Kadroya alınmaya başlanınca ,kadroya alınacak işçilerin 1 ay içinde başvuruda bulunmaları gerekecek

-Kadroya geçen işçiler, daha önce hangi işi yapıyorsa aynı işi yapmaya devam edecekler.Farklı veya ekstra bir iş için idarecilerin takdiri gerekecek.

-Her zaman merak edilen bir konu vardır.Belediye işçileri bu kapsama dahil mi?Evet belediyede çalışan işçiler de kadroya alınacaklardır.

-Kamuya geçecek olan taşeron işçinin mesleği ve kamu hizmetini yapabilmesi için gerekli bilgi ve donanıma sahip olup olmadığını belirlemeye yönelik sınav yapılacak.

-Kadro verilecek taşeron işçi için farklı bir statü düşünülüyor.Taşeron işçiler ‘özel sözleşmeli personel’ statüsü ağırlık kazanmış durumda.

-Kadro alındıktan sonra 3 yıllık sözleşme imzalanacak.Her 3 yılda bu sözleşmeler yenilecek.

-Daha önce alınan maaşlar değişmeyecek.Yani maaşlarda düşüş veya artış olmayacak.her yıl verilecek olan zamdan bu kişiler de yararlanacak.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Poyraz dedi ki:

    Yav he he tabi kesin öyledir. Bırakın bu işleri kadro falan yok yemiyoruz bu yalanları. Devletin en büyük 2 yalanı sicil affı ve taşerona kadro…….. Sandıkta görüşürüz……

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.