Vergi ve Güncel Haber Portalı

Torba Yasada Son Dakika.Torba Yasada Kimler Hangi düzenlemeyi İstiyor? Hangi Maddeler Var?

21.09.2017
47
Torba Yasada Son Dakika.Torba Yasada Kimler Hangi düzenlemeyi İstiyor? Hangi Maddeler Var?

Torba Yasada Son Dakika. Maliye Bakanı Naci AĞBAL geçtiğimiz günlerde yeni bir torba yasa çıkacağının müjdesini vermişti. Bu haberle birlikte ise herkeste meraklı bir bekleyiş oluştu. Toplumun tüm kesimleri için talepler değerlendirildi ve yakın bir zamanda bu yasa çıkacak. Bu torba yasayla birlikte belki de bir çok kişinin hayatı değişecek. Peki bu torba yasadan beklentiler neler?Hangi maddeler bu torba yasada yer alacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Maliye Bakanı Ne Demişti?

Torba Yasada Son Dakika. Maliye Bakanı Naci AĞBAL daha öneceki günlerde bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunmuştu.Bu açıklamalarda torba yasa konusuna da değinen AĞBAL,torba yasa çıkacağının müjdesini vermişti.Bu konuyla ilgili de şöyle konuşmuştu Maliye Bakanı Naci AĞBAL:”Bakanlık olarak çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören bir kanun tasarısını sunduk. Yatırımı, üretimi, istihdamı ve çeşitli sosyal kesimleri ilgilendiren çok sayıda önemli düzenleme var. Bu torba yasa düzenlemesini teknik çalışmalarını da bitirip tahmin ediyorum gelecek hafta Meclise sevk edeceğiz.”Bu açıklamasının ardından torba yasanın Meclisin açılacağı gün olan 1 Ekim tarihinde ilk gündem maddeleri olarak görüşüleceğini düşünmekteyiz.

 

Torba Yasada Hangi Düzenlemelerin Yer Alması Bekleniyor?

Torba Yasada Son Dakika. Dediğimiz gibi 1 Ekim 2017 tarihinde meclis açılacak.Bu açılışla birlikte ise bir çok madde mecliste görüşülecek.Bu maddelerin içinde öncelikle torba yasa olacak.Peki bu torba yasada hangi düzenlemelerin yer alacağı beklenmektedir?

-Öncelikle emekliler için bayramda ikramiye talebi görüşülebilir.Çünkü bu talep toplu sözleşme görüşmelerinde de dile getirilmiş ancak sonuç alınamamıştı.Bu sefer torba yasada yer alması bekleniyor.

-Şu anda anayasa mahkemesinde görüşülen intibak yasasının da torba yasada yer alacağı bekleniyor.Bu yasa onaylanırsa 200 yılı sonrasındaki emeklilerin maaşlarında artış olacaktır.

-Emeklilerin en büyük sıkıntılarından birisi de hastaneye gittiğinde veya ilaç aldığında maaşlardan kesinti olmasıdır.Bu kesinti bir çok emekliyi zor durumda bırakıyor.Bu torba yasada emeklilerden ilaç ve muayene kesintisi alınmayabilir.

-Sağlık çalışanlarına da yıpranma payı bu torba yasada  yer alabilir.Bu talep daha önce de dile getirilmişti.Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tıp bayramındaki konuşmasında bu konuyla ilgili müjdesi var.Eğer bu da yasalaşırsa sağlık çalışanlarına müjdeli bir haber verilmiş olacak.

Torba Yasa Kanun Tasarısı Belli Oldu

Bugün yani 27/09/2017 tarihinde Maliye Bakanı Naci AĞBAL kanun tasarısının meclise sevk edileceğinin müjdesini verdi.Bizler de www.vergihocasi.com ekibi olarak sizler için kanun tasarı metnine ulaştık.

Kanun Tasarı Metni İçin Tıklayınız

Fakir ve Muhtaçlara 600 TL. Fakir-Muhtaç Aylığı Kimlere Verilir? Nereye Başvurmak Gerekir?

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor

Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak? Torba Yasada Neler Var?

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Yunua Bilgiç dedi ki:

  Merhabalar hocam vergi ve prim aflarindan yararlanamayanlar için de bir düzenleme yapılacakmı?Yeni bir af söz konusu olabilirmi?

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   muhtemelen bu torba yasada bu düzenleme de yer alacak

 2. Murat ışık dedi ki:

  Engelli oto alımında ki kısıtlama ne zaman yürürlüğe girecek

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   yasa tasarısı şu anda meclise sevk edildi.Biraz zaman alacaktır

 3. Hasankeyfli terzi baba dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar merak ve heyecanla ve yıllardır beklediğimiz müjdeli haberi alabilecekmiyiz acaba geriye dönük bağkur tescili ve kaydını bilgi verirseniz çok teşekkür ederim selamlar

  1. Ali Çetinkaya dedi ki:

   maalsef son torba yasada yok

 4. ibrahim atılay dedi ki:

  saygılar.68 yaşımdayım .eksik primlerim nedeniyle emekli olamadım.borçlanma olacakmı..

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   tasarıda böyle bir madde bulunmuyor ama belli olmaz

 5. Mehmet dedi ki:

  Merhaba bu yeni torba yasada yada ssk borc silinmesinde genel saglik borclari yine silinecekmi acaba resmi gazetede yayinla diyorlar dogruluk payi nedir hocam silinirmi sizce genel saglik sigortasi

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   gss silinebilir. henüz resmi gazetede yayınlanmadı

 6. Hasan dedi ki:

  Yeni torba yasasinda vergi borclarina yeniden yapilandirma olucak mi peki yada yoksa kapsama girermi hocam

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   böyle bir şey olmayacak.en azından bu torba yasada olmayacak

 7. oktay dedi ki:

  sağlıkta 5 yıla 1 yıl yıpranma payı çıkarsa derecelerde yıla göre düşecekmi

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.