Torununa Bakana 1,555 TL Maaş

Torununa Bakana 1,555 TL Maaş

torununa bakana 1555 TL maaş . Torununa bakana bakım parasını Daha önceki yazımızda da belirtmiştik.Ayrıntılar yavaş yavaş netleşmeye başladı. Devletin sosyal birliği geliştirmek adına faaliyetleri sürüyor . Çalışan annelere yarı zamanlı iş imkanı ve bakıcı desteğinin ardından, son olarak torun bakan büyük annelere bakım parası adı altında maaş bağlanması gündeme geldi. Türkiye genelinde torununa bakan milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenleme, büyük ses getirdi. Düzenleme ile kadın istihdamı teşvik edilecek, torununa bakan nineler de maddi destek alacak.Kimler yararlanacak?Hangi illerde başlayacak?Maaş ne kadar olacak?Yazımızda bulabilirsiniz.

Yararlanmanın Şartları Neler Olacak?

torununa bakana 1555 TL maaş

Anneanne veya babaanneden herhangi bu maaştan yararlanabilecek.Ama bunun için bazı kriterler olacak.Bunun detayları daha sonra belli olacak.

-Torununa bakan anneanne veya babaanneye 3 yıl torununa bakması durumunda maaş verilebilecek.İlk olarak 3 yıl olacak ancak sonraki günlerde duruma göre yaş artabilir.

-Uygulama ilk olarak  pilot illerde başlayacak.Bu illerden ikisi belli oldu.Antalya ve Bursa olacak.Üçüncü il ise Ankara veya İstanbul olması bekleniyor.Daha sonra ise tüm Türkiye’de yaygınlaşacak.

-ilk olarak 1000 aile denenecek.Bu aileler detaylı bir şekilde incelenecek.Olumlu sonuç alınması halinde bu sayı yaygınlaşacak.

Maaş Ne Kadar Olacak?

torununa bakana 1,555 TL maaş. Bu uygulamada belki de en çok merak edilen konu ne kadar maaş verileceği hususudur.Peki maaş ne kadar olacak?Asgari ücrette fazla mı olacak.Bu konu hakkında yetkililer maaşın asgari ücretten fazla olacağını söylüyorlar.Mevcut uygulamalardan yola çıkacak olursak,normalde 0-2 ay arası çocuklara bakım parası olarak 416 euro veriliyor.Torununa bakan anneanne veya babaanneye de bu maaşın verileceği düşünülüyor.Yani bu rakam 1,555 TL olacak.

Uygulamadaki Amaç Nedir?

torununa bakana 1,555 TL maaş .Uygulamada iki ana amaç güdülmektedir.Birincisi, bu uygulamayla kadın istihdamını artırmak amaçlanmıştır. İkinci ise, çocukların gelişimi açısından daha emin ellerde olunmasının sağlanmasıdır.Çocuklar anneanne veya babaanneye teslim edilerek, aile dışından getirilen bir bakıcıdan daha iyi bakımı sağlanmak istenmektedir.

 

 

Son Dakika.Miktar Kesinleşti. Büyükannelere 425 TL Maaş Verilecek TIKLAYINIZ.

Annelere Müjde Çocuk Bakım Parası Geliyor yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

2017 Esnafa Faizsiz Kredi Elli Bin Herkese Verilecek mi ? yazımıza ulaşmak için tıklayınız

2017 Ocak MTV Borcunuzu Öğrenin Taksitlendirin.Bankaların Taksit Sayıları yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika 2017 Trafik harçları Mahkeme Harçları ve Diğer Harçlar Belli Oldu yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

 5 Yorum "Torununa Bakana 1,555 TL Maaş"

 1. handan   14 Ağustos 2017 at 21:04

  arkadaşımın 3 çocuğu var 1. 13 2.10 3.sü ise 6 aylık eşi onu terketti annesi çocuğa para beremediği için bakmak istemiyor.arkadaşım antalyada oturuyor bu paranın arkadaşımın annesine bağlanması durumunda arkadaşımda çalışabilecek en azından ona şiddet uygulayan eşine dönme mecburiyeti olmayacak sizden ricam bana bu konuda yol gösterirmisiniz

  Cevapla
  • Emre ÇELİK   15 Ağustos 2017 at 00:48

   bu konuda sizleri yanlış yönlendirmek istemiyoruz

   Cevapla
 2. Derya bütüner   8 Eylül 2017 at 09:34

  Bilgi alabilirmiyim ben esimden auriyim ve iki cocuk buyuttum devlet yardimiyla simdi torunuma bakmak istiyorum kizim calisiyor nasil faydalana bilirim nereye gidersem net sonuc alabilirim

  Cevapla
 3. Sunay   8 Ekim 2017 at 06:04

  Benim 4 tane çocuğum var biri daha 6 aylik esim bizi bıraktı gitti ben esimin ailesiyle oturuyorum ama onlardan maddi destek de göremiyorum cocuklarimin ihtiyaclarina zar zor yetiyolar kızım anasinifina gidiyo devletten nasıl bi yardım alabilirim

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   8 Ekim 2017 at 20:04

   değerli okurumuz durumunuzu anlatan bir dilekçe ile en yakın aile sosyal politika merkezine başvurunuz

   Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*