Vergi ve Güncel Haber Portalı


Warning: A non-numeric value encountered in /home/vergihoc/public_html/wp-content/themes/safirblog/single.php on line 15

Trendyol, HepsiBurada ve N11.Com’da Satış Nasıl Yapılır?

07.09.2020
1
Trendyol, HepsiBurada ve N11.Com’da Satış Nasıl Yapılır?

İnternetten satışın en önemli mecralarından Trendyol, HepsiBurada ve N11.com’da satış nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Online alışveriş ve B2B sistemi an itibari ile ülkemizin hemen hemen her noktasında son derece yaygın olan unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Büyük şirketler de artık işletmelerin kendi sistemleri üzerinden satış yapabilmeleri için B2B modeline geçerek muazzam bir sistem kurdu.

Türkiye’de internetten alışveriş dediğimiz zaman akla ilk gelen siteler olan Trendyol.com, HepsiBurada.com ve N11.Com’da dışarıdan satıcılar olarak ürün satabiliyorsunuz. Şimdi bu makalemizde bunu nasıl yapabildiğiniz ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve kısa, öz bir şekilde elimizden geldiğince detayları sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Trendyol.com’da Nasıl Satış Yapılır?

Alibaba şirketi, Türkiye pazarını tanıyabilmek için an itibari ile Trendyol şirketi ile büyük bir ortaklık kurdu. Trendyol sisteminde kendinize bir mağaza açarak ürün satışı yapabilme şansına da sahip olabileceğinizi kesinlikle unutmayın. Peki şartları nelerdir? Hemen kısa ve öz bir şekilde sizleri bu anlamda bilgilendirme yoluna gideceğiz.

 • BURAYA TIKLAYARAK, Trendyol Akademi bayilik başvurusu ekranına gidin.
 • Sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun ve bayilik başvurusunu tamamlayın.
 • Akabinde Trendyol yetkilileri sizinle iletişime geçer. Bu sisteme kayıt olabilmek için vergi mükellefi olmak zorundasınız. Trendyol bayilik başvurusu için gerekli belgeler;
 • Limited şirketiyseniz; 1) Faaliyet Belgesi 2) Vergi Levhası 2) Sicil Gazetesi 4) İmza sirküsü belgelerini yüklemeniz gerekmektedir.
  Şahıs firmasıysanız; 1) Vergi Levhası 2) İmza Sirküsü belgelerini yüklemeniz gerekmektedir.

Bu belgeleri toplayarak kısa bir zaman dilimi içerisinde başvuru sürecinizi noktalarsınız. Başvurunuz kısa bir zaman dilimi içerisinde değerlendirilir ve mağaza hesabınız açılır. Üyelik ücreti yok. Ürün satışı başına komisyon ödersiniz.

HepsiBurada.com’da Nasıl Satış Yapılır?

HepsiBurada.com, Türkiye’nin en köklü ve yerli satış sistemlerinden birisidir. Başta sadece kendi stoklarından satış yapan şirket, zaman içerisinde satıcılara kapılarını açtı ve B2B sistemine geçiş yaptı. Artık bu sisteme kayıt olarak sizde satış yapabilirsiniz. Genel olarak detaylara değinecek olursak;

 • BURAYA TIKLAYARAK, HepsiBurada Satıcı Kayıt Sistemi’ne giriş yapın.
 • Sağ kısımda yer alan kadın girişimci ya da standart satıcı sekmesinden size uyanı seçin.
 • Akabinde sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • Resmi ve ticari sicil kayıtları, Adres ve iletişim bilgileri, Vergi dairesi bilgileri ve Banka hesap numaraları gibi tüm belgelerinizi sisteme yükleyin ve başvurunuzu tamamlayın.
 • Akabinde kısa bir zaman dilimi içerisinde başvurunuz değerlendirilir ve mağazanız aktif hale gelir. Bu sistemde de yine satış başına komisyon mantığı ile oynama fırsatına sahip olabilirsiniz.

N11.com’da Nasıl Satış Yapılır?

N11.com, Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu ve ülke genelinde bir sene içerisinde en çok satın alma yapılan sistemlerden birisi. Açıldığı ilk günden bu yana B2B sistemi ile diğer satıcılara da internet üzerinde satış yapma imkanı sunan mükemmel bir sistem. Öyle ki kısa bir zaman dilimi içerisinde büyümesi ile de fark yaratıyor. Genel olarak başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

 • BURAYA TIKLAYARAK, N11.com ücretsiz mağaza açma ekranına giriş yapın.
 • Ekranda sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun ve son olarak alt kısımdaki sözleşmeye onay vererek devam edin.
 • Akabinde sizden istenen ticari belgelerin tamamını sisteme yükleyin ve değerlendirme sürecinin bitmesini bekleyin.
 • Değerlendirme sürecinizin olumlu sonuçlanması durumunda ise ürünlerinizi sisteme yükleyerek satış yapmaya başlayın.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.