Vergi ve Güncel Haber Portalı

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama

13.02.2017
8
Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama

              findeks kredi notu sorgulama. Kredi çekmek için bankaların istediği bir çok şart vardır.Gelir durumu ve findeks kredi notu bunlardan belki de en önemli olanıdır.Kredi çekmek isteyen birisi de findeks kredi notunun ne olduğunu bilmeden bankaya gittiğinde olumsuz durumlarla karşılaşabilirler.Çoğu zaman kredi notu düşük diye bankalardan mutsuz ayrılan insanlar vardır.Bu yazımızda findeks notuyla ilgili genel bilgilere değineceğiz. Findeks notu nasıl sorgulanır?Ücretsiz findeks notu nasıl sorgulanır? detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bankaların Kredi Verirken Dikkate Aldığı Findeks Notu Nedir?

findeks kredi notu sorgulama . Findeks kredi bankalarla yaptığınız olumlu veya olumsuz alışverişinize göre belirlenen bir nottur. Yani bir nevi bankalar için referans notudur.Daha geniş anlamıyla ise kredi notu , kullandığımız kredi ve kredi kartlarının ödemeleriyle , ödediğimiz faturaların veya başka yerlere olan borçlarımızın ve ödeme alışkanlıklarımızın bilgileriyle oluşturulmuş bir referans notudur. Kredi notu sadece Bankalar gibi finans kuruluşları için önemli değildir.Ev alacağınız zaman ve kiralayacağınız zaman emlakcılar, taksitle telefon veya beyaz aşya alacağınız zaman satıcılar kredi notuna göre karar verirler. Eğer findeks kredi notunuz yüksekse daha rahat kredi kullanabilirsiniz veya kredi kartı alabilirsiniz.Hatta kredi kullandığınızda, yüksek findeks notuna çok düşük faizle kredi alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirim?Öğrenmek Ücretsiz Mi?

findeks kredi notu sorgulama . Findeks kredi notunu en sağlıklı bir şekilde öğrenmek için, Kredi Kayıt Bürosu(KKB) tarafından hizmete açılan Findeks kredi notu öğrenme servisini kullanabilirsiniz.Ayrıca bankalarla da iletişime geçerek veya kredi kullanacağınız zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayarak sizden istenen adımları geçip kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu ilk kez  sorgulamak için ücret ödemezsiniz.Yani ücretsizdir.Ancak daha sonra kredi notunuzun güncel halini görmek istiyorsanız 4 TL gibi bir ücret ödemek zorundasınız.

FİNDEKS NOTUNUZU ÖĞRENİN

Kredi Notları Ne Anlama Geliyor?

findeks kredi notu sorgulama .

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

 

Bankalar yukarıdaki risk gruplarına göre  değerlendirme yapacaklardır.

Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı?

 

Kredi Notu Yükseltmek İçin 3 Hamle

 

Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çekmek İçin Ne Yapmalıyım?

 

Son Dakika.Vergisini Zamanında Ödeyene İndirim Geliyor

 

2017 Esnafa Faizsiz Kredi Elli Bin Herkese Verilecek mi ?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.