Vergi ve Güncel Haber Portalı

Vatandaşa Müjde. TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor

11.06.2017
22
Vatandaşa Müjde. TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor

TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor. Toplu Konut İdaresi ev almak isteyen vatandaşlara bütçelerine uygun olarak ev sahibi yapmaya devam ediyor. Her kesime hitap eden TOKİ sayesinde bir çok kişi ev sahibi oldu. TOKİ’nin belki de en önemli özelliği eve geçtikten sonra ödemeye başlanılmasıdır. TOKİ, ödemeler konusunda da yardımcı olmaya devam ediyor.Bu amaçla daha önceki yıllarda indirim kampanyası düzenleyen TOKİ için bu yıl da indirim bekleniyor.Buna duyarsız kalamayan idare ise indirim yapılacağı müjdesini verdi.Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Tapusunu Hemen Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde

TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor. Yukarıda da belirttğimiz gibi, TOKİ vatandaşlara ev almadan önce yardımcı olduğu gibi, ev aldıktan sonra da yardımcı olmaktadır.Bu amaçla ,Toplu Konut İdaresi Başkanlığının borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyası eylül ayında başlayacak.Bu konuyla ilgili konuşan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yoğun istekler üzerine  yüzde 20 indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını söyledi.

Kampanya Neden Eylül Ayında Olacak?

TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor. Bu yıl indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün TURAN, kampanyanın neden eylül ayında yapılacağına da değindi.Bu konuyla ilgili konulan TURAN; “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9’uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız.” dedi.

Kampanyadan Geçen Yıl 17 Bin Kişi Yararlandı

TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün TURAN, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, “817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan ‘yastık altı parası’ diye tabir edilen paradan getirilip ödendi.” ifadelerini kullandı.

Vadesi 12 Ay ve Daha Az Kalan Projeler İçin İndirim Olmayacak

TOKİ’den Yüzde 20 Yaz İndirimi Geliyor. TOKİ tarafından yapılacak bu indirimden yararlanmak için bazı şartla bulunmaktadır.Bu şartların en başında ise,belli bir sürenin altında kalan projeler için bu indiriminin uygulanamayacağıdır.Bu konuyla ilgili konuşan TURAN şu ifadeleri kullandı:”Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev

Emekliler Toki’den Nasıl Ev Alır Başvuru Şartları Nelerdir ?

2017 Dar Gelirliye TOKİ 65 Bin Konut Yapacak

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.