Vergi ve Güncel Haber Portalı

Vergi Dairelerinde 31 Ocak Mesaisi.31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak?

Vergi Dairelerinde 31 Ocak Mesaisi.31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak?

31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak? Motorlu taşıtlar vergisi son ödeme günü ne zaman? ocak ayı bandrolü ne zaman kadar ödenmelidir?vergi dairelerine kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? vergi dairelerinde pos cihazı geçerli mi?vergi dairelerinde vezneler kaça kadar açıktır?31 ocak günü vergi daireleri  akşam saat kaça kadar açık kalacak?hangi bankalar motorlu taşıtlar vergisi almaya yetkilidir?

Bu sorular ve daha fazlası için yazımıza göz atabilirsiniz.

Vergi Daireleri Vezneleri Kaça Kadar Açık?

31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak? Bilindiği gibi vergi dairelerinde para ödeme işlemi yapılmaktadır.Vergi dairesinde normal mesai akşam 17:00 itibariyle sona erer.Ancak vergi dairesi veznelerinde durum farklıdır.Çünkü vergi dairesi vezneleri akşam 16:00′ dan sonra işlem yapmaz. Yani ödeme yapacaksanız, vergi dairesine akşam 4’ten önce gelmeniz gerekir.Bu saatten sonra ödeme yapamazsınız.Veznelerin 1 saat erken kapanmasının sebebi ise, biriken paraların bankalara yatırılma sürecidir.Yani bu 1 saatte veznedeki paralar bankalara gider.Diyelim ki akşam 4’ten sonra geldiniz ve işiniz acil ödeme yapacaksınız yine ödeme yapabilirsiniz.Ama vezneye değil.İcra servisine giderek parayı oraya yatırabilirsiniz.Bu para ortak korumaya alınarak ertesi gün vezneye verilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisini Zamanında Ödemezsem Ne Olur?

31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak? Her bandrol ödeneceği zaman merak edilen konulardan birisi , araç vergisini zamanında ödemezsem ne olur sorusudur.Buna cevap verecek olursa aslında bir şey olmaz.Sadece daha sonra ödediğinizde gecikme zammı olarak biraz fazla ödeme yaparsınız.Ancak, aracın satışını yapacaksınız veya muayeneye sokacaksınız durum farklı.Bu konuyla ilgili  MTV Borcu Olan Araç Satılır Mı? Vergi Borcu Olan Araç Muayene Olur Mu?  yazımızı okuyabilirsiniz.Kısacası eğer, satış veya muayene durumu varsa bu bandrolü,pul parasını veya MTV borcunu mutlaka ödemelisiniz diyebiliriz.

Vergi Daireleri Vezneleri 31 Ocakta Akşam Kaça Kadar Açık Kalacak?

31 Ocakta Vergi Daireleri 19:00’a Kadar Açık Olacak? 31 Ocak günü vergi daireleri baya yoğun olacak.Sadece vergi daireleri değil,bankalarında yoğun bir şekilde çalışacağını söyleyebilir.Çünkü, 31 ocak tarihi araç vergisi, bandrolünün 1. taksitin son ödeme günüdür.Hal böyle olunca Gelir İdaresi Başkanlığı yine önlem almak zorunda kaldı.Bu sebeple, vergi daireleri vezneleri çarşamba günü fazla mesai yapacak.Peki vergi dairesi vezneleri saat kaça kadar açık olacak?Bugün vergi dairelerine gelen resmi yazıya göre,vergi daireleri vezneleri 31 ocak çarşamba günü saat 19:00’a kadar açık kalacak.Son mükellef bitene kadar vezneler kapanmayacak.

MTV Ödeme Süresi Uzatıldı Mı? Vergi Daireleri 31 Ocakta Kaça Kadar Açık Olacak?

 

 

 

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.