Vergi ve Güncel Haber Portalı

Vergi Dairesi Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Vergi Dairesi Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Bugün ki makalemizde çokça araştırılan vergi dairesi müşteri hizmetleri iletişim bilgileri ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde vergi işlemlerine yönelik olarak interaktif bir süreç yaşıyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı, vatandaşların ayağına götürdüğü dijital hizmetler sayesinde ciddi ciddi pratik süreçleri de beraberinde getirdi demek yanlış olmaz. Şimdi elimizden geldiğince sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Hemen alternatif anlamda bilgileri sizlere sunacak ve merak ettiğiniz sorulara yanıtlar sunacağız.

Vergi Dairesi Nedir?

Vergi dairesi, günümüzdeki adı ile Gelir İdaresi Başkanlığı Türkiye Cumhuriyeti hükümeti için tüm vergi işlemlerini takip eden ve yöneten kurumdur.

Türkiye genelinde vergi işlemleri ile alakalı olarak artık İnteraktif Vergi Dairesi dönemi başladı. Artık tüm işlemleri, beyanname gibi seçenekleri internet üzerinden değerlendirme yoluna sahipsiniz. Ancak insanlar ister istemez bazı durumlarda sıkıntılar yaşama şansına sahip oluyor. Vergi dairesi merkezine yönelik olarak Ankara’da özellikle bu iş için bir çağrı merkezi kuruldu. Nitekim bu anlamda alternatif seçeneklerin kalitesi de kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Şimdi bu anlamda da öncelikli olarak bilgiler sunacağız sizlere ve fikir edinmeniz yoluna gideceğiz.

Vergi Dairesi Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, zaman içerisinde özellikle hizmet kapsamı ile alakalı olarak çok ciddi adımlar attı. Artık tüm devlet kurumlarının özellikle insan ile ilişkisi olan kurumların özel iletişim merkezleri kuruldu demek yanlış olmaz sanırım. VİMER (Vergi Merkezi), bu anlamda sizlere hizmet sunabilmek için özel olarak geliştirilmiş seçeneklerden birisidir. ALO 189 VİMER İletişim Merkezi, bu anlamda öncelikli olarak başvurmanız gereken şirket olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım. Bunun dışında alternatif iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Gelir İdaresi Başkanlığı Dikmen Hizmet Binası İletişim Bilgileri

Adres Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Mahallesi Merasim Cad. No:9/1 06450 Çankaya / ANKARA
Tel +90 312 415 30 00
+90 312 415 29 00
Faks  +90 312 415 28 21 – 22
Engellilik İndirimi +90 312 415 32 92
+90 312 415 32 94

Gelir İdaresi Başkanlığı ile iletişim kurmak için yukarıdaki adres bilgilerini de sorunsuz bir şekilde değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz. Ancak vergi işlemlerinde öncelik, kurumsal ve bireysel anlamda da görebileceğiniz üzere ALO VİMER 189 hattı olarak dikkat çekecektir. Tüm işlemlerinizi buradan yapabilme şansına sahip olacaksınız.

VİMER ALO 189 Hattı İmkanları

Vergi İletişim merkezi Alo 189, bu anlamda vergi işlemleri ile alakalı olarak ideal seçenekleri sizlere sunar. Peki bu anlamda merak edilen seçeneklerin neler olduğunu merak ediyorsanız da sizlere bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Detaylar aşağıdaki şekilde kendisini gösterir;

  • Vergi soru ve sorunları için destek,
  • Vergi ödeme işlemlerine ilişkin bilgiler,
  • Vergi borçlarınıza ilişkin bilgiler,
  • İstek, şikayet ve öneri bildirimi,
  • e-Beyanname ve İnteraktif Vergi Dairesi ile alakalı olarak bilgiler,

bu anlamda sizlere en ideal seçenekleri sunma yoluna gidiyor demek yanlış olmaz sanırım. VİMER, bu anlamda sizlerin vergi işlemleri ile alakalı en güvenilir seçeneklerinden birisi olacak.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.