Vergi ve Güncel Haber Portalı

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ?

30.04.2017
43
Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ?

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve çalışma bakanlığının ortak projesi olan kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer alması için büyükanne maaşı projesini belirli illerde hayata geçirdi. Şimdide çalışmayan hala ve teyzeleri de projeye dahil etmeye hazırlanıyor.

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ? Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığının Koordinatörlüğünde yapılan torununa bakan büyükanneye maaş projesi şuanda bazı illerde başarıyla uygulanması üzerine Türkiye geneline yaygınlaştırmayı planlayan  bakanlık daha fazla kadının çalışma hayatına girmesi için torununa bakan babaanneden sonra yeğenine bakan hala ve teyzeyede maaş vermeyi planlıyor.

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzeye Maaş Ne Zaman Başlayacak ?

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ?   Yeğenine bakan halaya ve teyzeye maaş büyükanneye maaş projesinin Türkiye genelinde yaygınlaşmasının ardından proje bazında bazı illerde uygulamaya konulup proje başarılı olursa Tüm Türkiye de yaygınlaşacak.

Yeğenine Bakan Halaya ve Teyzeye Maaş Şartları Ne Olacak ?

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ? Bakanlığın hazırlığına başladığı hala ve teyzeye naaş projesinde, yeğene bakacak olan hala ve teyzenin herhangi bir işte çalışmaması sigortalı olmaması. Hastaneden sağlık kurulu raporu  alması. Bulaşıcı hastalığının bulunmaması ve psikolojik olarak herhangi bir rahatsızlığının olmaması gerekir. Bakılacak yeğen ise 3 yaşından büyük olmayacak.

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzeye Maaş Projesinde Maaş Ne Kadar Olacak ?

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ? Çalışma Bakanlığının torununa bakan büyükanneye maaş projesinden sonra başlatmayı planladığı yeğenine bakan hale ve teyzeye maaş projesinde ise maaş miktarının büyükannelere vereceği maaş miktarı  ile aynı olması bekleniyor. Büyükannelere 2017 yılı için belirlenen maaş miktarı 425 Lira olarak belirlenmişti. Bu nedenle hala ve teyzeye de 425 lira maaş verilecek düşüncesindeyiz.

Büyükanneye ve Hala Teyzeye Maaş Projesinin  Amacı Nedir ?

Yeğenine Bakan Hala ve Teyzelere Müjde Maaş Verilecek Maaş Ne Kadar Olacak ?  Büyükanneye maaş ve hala ve teyzeye maaş projesinin asıl amacı kadınlarımızın çalışma hayatında daha fazla yer almasının sağlanması. Annelik nedeniyle kadınların iş hayatından çekilmemesi. Yine çocuğa bakan babaanne, anneanne. hala ve teyze gibi işi olmayanlarında istihdamın sağlanması için yapılmış projelerdir.

Mükellefiyet Yazısı Nedir?Nasıl Alınır? Faaliyet Belgesi İle Mükellefiyet Yazısı Aynı Mı?

Muhtarlara ve Güvenlik Korucularına Müjde Maaşları Arttı Sigortaları Devletten

 Beyaz Eşya ve Mobilyada Vergi İndirimi Süresi Resmen Uzadı. Yeni Tarih Ne Zaman?

Evleneceklere Müjde Beyaz EşyaLarda ve Mobilyalarda 30 Nisan’a Kadar Vergi İndirimi Ne Kadar Olacak ?

Önemli Açıklama.Beyaz Eşya ve Mobilyalarda Vergi İndirimi Uzayacak Mı?

 

 

 

 

 

yaşından büyül

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.