Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak? Torba Yasada Neler Var?

Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak? Torba Yasada Neler Var?

Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak? Torba yasa ne zaman çıkacak olsa hemen herkeste bir heyecan olmaktadır. Çünkü, herkesin olmasını istediği bir konu vardır bu torba yasa paketinde. Haklı olarak bu konunun torba yasada yer alıp almayacağını da merakla beklerler.Torba kanun, adından da anlaşılacağı üzere bir çok düzenlemeden oluşur.  Hükümetin gerekli gördüğü ve talepler doğrultusunda bu düzenlemeler kanunlaşarak yürürlüğe girer. Son günlerde sıklıkla dile getirilen torba yasa konusunda yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Peki torba yasa ne zaman çıkacak? Hangi konularda düzenlemeler olacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Torba Kanun Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak?  Maliye Bakanı Naci AĞBAL bugün bir haber ajansına açıklamalarda bulundu.Naci AĞBAL, gündemde olan torba yasayla ilgili de konuşarak ne zaman meclise geleceğiyle ilgili şunları söyledi:”Bakanlık olarak çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören bir kanun tasarısını sunduk. Yatırımı, üretimi, istihdamı ve çeşitli sosyal kesimleri ilgilendiren çok sayıda önemli düzenleme var. Bu torba yasa düzenlemesini teknik çalışmalarını da bitirip tahmin ediyorum gelecek hafta Meclise sevk edeceğiz.” Bu açıklamalar neticesinde önümüzdeki hafta hangi konuların torba yasada olacağıyla ilgili de ipuçları gelmeye başlayacaktır.

Hangi Konular Torba Yasada Yer Alacak?

Yeni Torba Yasa Ne Zaman Çıkacak?  Öncelikle şunu söylemekte fayda var.Şimdiden bir çok konunun torba yasada yer alacağı söylentileri ortada dolaşmaktadır.Ancak bizler meclis görüşmeleri olmadan kesin bir konu hakkında yorum yapmak istemiyoruz.Maliye Bakanı Naci AĞBAL,bugünkü konuşmasında bu konulara biraz değindi ama dediğimiz gibi meclis görüşmeleri başlamadan ve teklifler kabul edilmeden kesin bir şey söylemek sağlıklı olmaz.Peki Naci AĞBAL hangi konularda düzenleme olacağını söyledi?”Vergi kanunlarında vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini kolaylaştıracak düzenlemeler getiriyoruz. Hedefimiz vergi dairesine gitmeden elektronik ortamda iş ve işlemlerimizi yapabilmek. Mükelleflerin yükümlülüklerini azaltıyoruz. Vergiye uyumu sağlayacak bir takım düzenlemeler getiriyoruz.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yatırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının maden üretimi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının tüketiciler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal çalışmalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da iş hayatıyla ilgili düzenlemelerinin de yer alacak.Hükümet olarak önümüzdeki günlerde kapsamlı bir açıklama yapacağız’ diye konuştu.

2018-2019 Aile,Eş,Çocuk Yardımı Ne Kadar Oldu?Memurlar Çocuk ve Eş Yardımı Ne Kadar Alacak?

7020 Yapılandırma 2. Taksit Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir ?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*