Vergi ve Güncel Haber Portalı

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten

17.01.2017
26
Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı DevlettenYeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten. Ne kadar süre verilecek  Nasıl verilecek şartları nelerdir. ne zaman uygulanacak

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu  Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı çerçevesinde ilk toplantının geçen hafta Konya’da yaptıklarını hatırlattı. Çalışma hayatında milli seferberlik projesi için  işçisinden işverenine, sendikasından sivil toplum kuruluşu temsilcisine kadar birçok farklı kesimlerin işsizliğin azaltılması ile ilgili  düşünce  ve tekliflerini  detaylı bir şekilde dinlediklerini belirtti.

Söz konusu proje ile ilgili programların geçen hafta cuma günü on ilde daha yapıldığına söyledi.  Bakan Mehmet Müezzinoğlu,  bu program kapsamında 81 ilin tamamında toplumun farklı kesimleriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Yeni Üniversite Mezunun Maaşının Yarısı Devletten

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  işsizlikle mücadelede işverenlere büyük görev düştüğünü  işverenlerin artı  istihdam sağlamaları gerektiğini belirtti.  sağlanacak artı istihdamın büyük öneme sahip olduğunu belirten bakan , sözlerinin devamında özellikle üniversitelerden yeni mezun olanların istihdam edilmesi halinde bir yıl boyunca bu çalışanların maaşlarının yarısını  destekleyerek Devlet tarafından ödeneceğini belirtti.

Türkiye’de her yaştan 1 milyon 250 bin genç işsiz ve istihdam bekliyor.

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  Bugün açıklanan işsizlik rakamlarına göre işsizlik oranın yine arttığını.  Oran yüzde 11,8 olduğunu belirtti.  En kısa zamanda hükümet olarak politikalarımızla işsizlik oranın  yüzde 10’ların altına indirilmesi gerektiği belirtti.  İşsizlik oranın bu oranlarda olmasının ve kısa sürede  yüzde 10’un altına  inmemiş olmasının sebebi olarak da tüm kesimlerin sorumluluğunun olduğunu belirtti.  Ülkenin dinamiklerini çok daha güçlü hale getirilmesi gerektiği ve böylece hem kendimizi hemde ülkemizi  güvene almış olacağını belirtti.  İşsizliği azaltmak güçlü bir ülke olmak için.  Çok daha güçlü dinamikler için daha cesur, daha özgüvenli adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Yeni Üniversite Mezunlarının Maaşının Yarısı Devletten

İş Aramayan Gençler İçin Bakanlık Araştırma Yapıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Üniversite mezunu gençlerin yaklaşık yüzde 30’unun iş aramadığına dikkati çekti.  Bu grubun neden iş aramadığına dair   çalışma yapılması için bakanlığın gerekli birimlerine talimat verdiğini söyledi.  Çalışmanın konusunun bu kimselerin çalışma hayatına neden  girmedikleri Neden istihdam olmak istemediklerinin araştırmasının yapıldığı belirtildi. İş hayatına girmeyen  Bu gençlerinde  bu milletin okullarında okuduklarını belirtti.  Bu gençlerin de bu milletin yarınlarına katkı sunabilecek birikim ve yaşta olduklarını söyledi. Devamında onlardan istifade etmek bizim görevimiz. Bu davranışın sebebini bulup, gerekirse buna göre farklı projeler üretmeliyiz. Daha özgür, daha girişimci ve daha esnek projeler üretmeliyiz.” dedi.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burak kadir dedi ki:

    Üniversite mezunuyum işsizm hzurum kalmadı ailem beni evde istemiyor yılarca okudum emek harcadım 28 yaşına geldim iş yok askerlik yok önümüze duvar gibi kpss denilen laneti çektiniz acınacak haldeyim aklımda tek şey intihar etmek o kadar çok hayalim vardı ki şuan önümü göremiyorum yıllarca akpartiye oy verdim oy topladım tüm sülalem oy verdi niye niçin tüm gençlerimiz boşta Allah aşkına sesimizi duyun devlet kurumlarunda çalışmak istiyorum gencim hayallerim var beni intihara sürüklemeyin

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.