Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar?

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar?

,,   Yurtdışından gelen telefonu nasıl kullanırım?  Telefon kaydı nasıl yapılır?  Ücret Kaydı ne TL’lik ?  Telefon kayıt ücreti ne kadardır? İmei Numarası Nedir gibi sorularınız için cevaplar yazımızda.

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar ?  Yurtdışında çok fazla sayıda gurbetçi vatandaşımız bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımız vatan hasreti nedeniyle yılda bir iki defa uzun süreli olarak ülkelerine ziyarete gelmektedirler. Ülkemize geldiklerinde maalesef yurtdışında kullandıkları   telefonları işlem yapmadan kullanamamaktadırlar. Yazımızda yurtdışından getirmiş oldukları telefonları Türkiye de nasıl kullanacakları ne yapmaları gerektiğini ne kadar ücret yatıracakları hakkında bililer vereceğiz.

Yurtdışından Gelen Telefonu İşlem Yapmadan Kullanabilir mi ?

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar? Yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilir. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda kapatılır.

Telefon Kaydı Nasıl Yapılır ?

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar?  İlk olarak telefonu kayıt yaptırabilmek için e-devlet sisteminden kayıt hakkının sorgulanması gerekir. E -Devletten sorgulama yapamazsanız 0312 2949494 telefon numarasını arayarak kayıt hakkınızın olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Kayıt hakkınız bulunuyorsa Telefon kayıt ücreti olan harç ücretinin yatırmanız (149.20 TL)   gerekmektedir.

Telefon Kayıt Ücretini Nasıl nerelerden Ödenir ?

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar?  Yurtdışından getirmiş olduğunuz telefon için 149,20 TL ‘lik harcı İnternet vergi dairesi cep telefonu harcı yatırma bölümünden  kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ödemek için gerekli bilgiler doldurularak ödeme ekranına geçilerek ödeme yapılır.

Yurtdışından getirmiş olduğunuz telefonu Kayıt için 149,20 TL’lik ücreti bir başka yatırma yeri Vergi Daire vezneleridir.  En yakın vergi dairesi veznesine başvurarak ödeme yapabilirsiniz.

Bu ödemelerin yanında vergi tahsili yetkisi bulunan bankaların veznelerindende ödeme yapılabilir.

Ödeme Yapıldıktan Sonra Hangi İşlemler Yapılır?

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar? Telefon kayıt hakkınızı sorguladınız parayı yatırdınız. Bundan sonra ne yapacaksınız. Bundan sonra yapılacak işlem E-Devlet sistemi ne giriş yapılacak (E-Devlet şifresi olmayanlar postanelerden E-devlet şifresi alabilirler ) kayıt işlemi tamamlanacak. Ardından Kayıt işleminin yapılıp yapılmadığını sorgulanabilir.  E-devlet sisteminden sorgulama yapamazsınız. Yapacağınız 0 312 294 94 94 telefonu arayarak sorabilirsiniz.

Pasaport Üzerine Kayıt Yaptırabilmek için Pasaportun Süresi Var mı Kaç telefon kayıt  Yaptırılır ?

Pasaport üzerine yurtdışından gelen telefon kaydı için son iki yıl içinde pasaport üzerine telefon açılmamış olması ve  kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 120 günü geçmemiş olması gerekmektedir.

Telefonda İMEİ numarasını Nasıl Bulabilirim ?

IMEI numarası telefonunuzla arama tuşlarına *#06#  basılmak sureti ile öğrenilebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Zamanında Ödenmezse Ne Olur? 

Toplu Sözleşmede Son Dakika.Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir

Çalışanlara Müjde.Maaşlardan Vergi Alınmayabilir7 Yorum "Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl yapılır Ücreti Ne Kadar?"

 1. sudeee   27 Ekim 2017 at 09:22

  merhaba. yurt dışından telefon getirtdik. benim pasaportum yok. başka birinin pasaport bilgileri ile kayıt yaptıra bilirmiyim. kendi olmadan.bir de e devlet şifresi hemen veriliyor mu. yada aldıktan sonra hemen kullanmaya başlıya biliyormuyuz.tesekkurler…..

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   27 Ekim 2017 at 18:54

   e devlet şifresi şahsi bir işlem PTT lerden kişinin kendine veriliyor anında başkasının pasaportuna açtırılabilir

   Cevapla
 2. ahmet   9 Kasım 2017 at 20:19

  kayıt sırasında cep telefon numarasını pasaport sahibinin cep telefon numarasınımı yazılması lazım teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. BİRCAN   15 Kasım 2017 at 13:45

  E-devletten kayıt işlemi sırasında kişisel bilgiler bölümünde cep numarasını istiyor oraya telefon sahibinin mi yoksa pasaport sahibinin bilgileri istenyor. Acil

  Cevapla
 4. Beytullah   29 Kasım 2017 at 20:08

  Abi ben yurt disindan samsun j3 aldim puk istio onu samsun bayisi yapar mi normal bi teldfoncuya verdik olmadi

  Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)