Vergi ve Güncel Haber Portalı

Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi Uzatıldı

23.05.2017
6
Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi Uzatıldı
Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi Uzatıldı.  Devlet Kurumlarında mağduriyetlerin önüne geçilmesi adına peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor.    Yapılandırmada taksit ödeme süresinin yaklaştığı şu günlerde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın uyarılarından sonra,Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan da az önce bir son dakika açıklaması geldi.     Yapılan açıklama yine mağduriyetlerin önüne geçmek için yapılmış bir açıklamadır.   Bu kapsamda, İş yerlerinin mağduriyetinin önlenmesi için aylık prim ve hizmet belgelerinin verilme süresi uzatıldı.    Peki yeni süre ne zaman oldu?    Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi 25 Mayıs 2017 Oldu

Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi Uzatıldı.Sosyal Güvenlik Kurumu, iş yerlerinin mağduriyetinin önlenmesi için 2017/Nisan ayına ait olup en geç 23/05/2017 tarihine kadar SGK’ya internet ortamında gönderilmesi gereken aylık prim ve hizmet belgelerinin son verilme süresinin uzatıldığını açıkladı.     Buna göre yeni verilme süresi 25 Mayıs Perşembe günü oldu.   Bu duyuruda dikkat çeken bir ibare kullanıldı.     Bu ibarede, aylık prim ve hizmet belgelerinin verilme süresinin sadece bu aya özgü bir durum olduğu vurgulandı.

İşte SGK’Dan Yapılan Açıklama

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin Son Gönderilme Tarihi Uzatıldı. Kurumumuza, işverenlerimiz ve meslek kuruluşlarınca yazılı ve sözlü olarak iletilen talepler üzerine yapılan inceleme neticesinde, 2017/Nisan ayına ait olup en geç 23/05/2017 tarihine kadar Kuruma verilmesi gereken Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin bilgisayar sistemindeki yoğunluk nedeniyle internet ortamında gönderilemediği anlaşılmıştır.

Bu bağlamda, işverenlerimizin mağduriyetinin önlenmesi amacıyla 2017/Nisan ayına ait olup en geç 23/05/2017 tarihine kadar Kuruma internet ortamında gönderilmesi gereken Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin son verilmesi gereken sürenin sadece bu aya mahsus olmak üzere 25/05/2017 Perşembe günü sonuna kadar uzatılmasına karar verilmiştir.

Bu tarihe kadar verilen 2017 Nisan ayına ait Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri yasal süresi içinde verilmiş sayılacaktır.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2017 Vergi Yapılandırması Başvuruları Ne Zaman Başlayacak Kapsamı Ne Olacak ?

Son Dakika.Hurda Araç Yasası Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?

2017 Hurda Araç Teşvik Yasası Çıkacak mı ? 20 Yaş üstü Hurda Araç Yasasında Son Durum


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.