Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emeklilik Yaşında Son Dakika Gelişmesi.Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor?

29.05.2017
27
Emeklilik Yaşında Son Dakika Gelişmesi.Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor?

Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor? Emeklilik yaşı ülkemizde yıllardır devamlı olarak değişmektedir.Hatta öyle ki, şu an çalışan bir kişi bile ne zaman emekli olacağı konusunda kesin bir bilgiye sahip olmayabiliyor.Emeklilik yaşı konusunda da diğer ülkelerle bir standart yoktur.Avrupa’da emeklilik yaşı çok yüksekken ülkemizde emeklilik yaşı daha düşüktür.Bununla birlikte her zaman Avrupa ile emeklilik yaşının eşitleneceği söylenmektedir.Emeklilik yaşının düşük olduğu bu aralar sıkça dile getirilmeye başlandı.Bu konuyla ilgili devamlı açıklamalar gelmektedir.Bugün ise emeklilik yaşı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı.Peki emeklilik yaşı artacak mı? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilik Yaşı Artacak Mı?

Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor? Bakanlar Kurulu,bugün  Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.Toplantı sonucu açıklamalarda bulunuldu.Bu açıklamaları ise her zaman olduğu gibi yine hükümet sözcüsü Numan KURTULMUŞ  yaptı. KURTULMUŞ, gündeme ilişkin sorulara cevap verirken , son günlerde sıkça dile getirilen emeklilik yaşı ile ilgili de konuştu.Malum son günlerde emeklilik yaşının Avrupa ile aynı olacağı söyleniyordu.Başka bir söylentiye göre ise emeklilik yaşının 72 olacağı söylentisiydi. KURTULMUŞ, emeklilik yaşının yukarı çekilmesine yönelik bir çalışma ise olmadığını söyledi.Bu açıklamalar çalışan kesimin yüreğine su serpmiş durumda.

‘Şu Anda Böyle Bir Çalışma Bulunmamaktadır’

Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor? Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Numan KURTULMUŞ,emeklilik yaşı ile ilgili sorulara da cevap verdi.KURTULMUŞ sözlerine şöyle devam etti: ‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2036 yılına gelindiğinde, Türkiye’de kadınlarda emekliliğin 58, erkeklerde ise 60 yaşına çekilmesini sağlayacak bir planlama yapıyor. Bu çerçevede, mevcut yasal yapı devam edecek. Şu anda çok güçlü bir şekilde emeklilik yaşının ileriye çekilmesiyle ilgili bir çalışma söz konusu değil.’

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Kötü Haber.Bakan Ne Dedi?

Emeklilikte Yaş Bekleyenlere Sağlık Hizmeti Geliyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Son Durum?Erken Emeklilik İçin Ne Yapmalıyım?

Emekliye Tatil Müjdesi.Ucuza Tatil Yapılacak Ulaşımı THY Karşılayacak

Emeklileri Heyecanlandıran Haber.Emekli Maaşı Asgari Ücrete Eşit Mi Oluyor?

Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Neden Hala Hesaplara Yansımadı?

25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımlarına Emeklilik Geliyor.Emeklilik İçin Şartlar Nedir?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.