Vergi ve Güncel Haber Portalı

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?

28.10.2017
29
Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?

 Cumhuriyetimizin  94 . Yıl dönümü tüm yurtttaşlarımıza Kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e de sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.  Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?  Cumhuriyet bayramı kutlamaları 28 Ekim  günü öğlen başlar 29 Ekim günü gece 12’ye kadar sürer. Öğretmenler bu tarihlerde öğrencilerine Destekleme ve yetiştirme kursları vermekteydi.  Bu tarihler Resmi tatil olması nedeniyle öğretmenler bu tarihlerde kurs vermeyecek. Şimdi öğretmenlere bu tarihlerde verilmeyen DYK kursları için ek ders ücreti ödenecek mi ayrıntılar yazımızda. 

28 ,29 Ekim tarihlerinde DYK kursları için ücret ödenip ödenmeyeceğinden önce DYK ile ilgili bilgiler verelim.  Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?

 Öğretmenler Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Kaç Saate Kadar Ders Alabilirler ?

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ? Öğretmenler okulda girdiği dersler dâhil haftada toplam 40 saate kadar ders verebilecektir. Örneğin bir öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa. 19 Saate kadar, okulda haftada 30 saat derse giriyorsa 10 saate kadar derse girebilecektir.

Kamu Lojmanlarının Satışı Ne Zaman Başlıyor Alım Şartları Neler ?

Kurslardan Kimler Faydalanabilir ?

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?  Kurslara Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.

2017 2018 Öğretim Yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı mı

Hangi Derslerden Kurs Açılabilir ?

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?  Ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve ortaöğretim kurumlarının haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerinden, Bakanlıkça ilan edilen derslerle sınırlı olarak veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.

2017 Ek Ders Ücretlerinin Net Miktarı Belli Oldu 2017 Ücretli Öğretmenlik Maaşı Ne Kadar Oldu ?

Kurslarda Görev Alacak Öğretmenler Nasıl belirlenir Nasıl başvurulur ?

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?  Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler e-kurs modülü üzerinden en fazla üç okul tercih ederek müracaatlarını yapar. Bu öğretmenlerin görevlendirilmesi kurs merkezi müdürlüğünce öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır. Kurs Merkezleri, ek dersini doldurmayan ve diğer tercihinde de görev almak isteyen öğretmenler için “DERS TAMAMLAMA” sekmesi ile 2. Tercihi olan okula yönlendirebilir. Görev veremedikleri öğretmenleri ise modül üzerinden “İHTİYAÇ FAZLASI” olarak il havuzuna gönderir. Bu öğretmenlere diğer tercih ettikleri okullarda görev verilebilir. İhtiyaç olması halinde modül üzerinden başvuran ücretli öğretmenlere komisyonlar tarafından görevlendirme yapılabilir.

Öğretmenler Artık Sınava Tabi Tutulacak.4 Yılda Bir Sınav Olacak

15 Tatilde Kurslarda Devam Edecek mi ?

Kurslar ihtiyaç duyulması halinde cumartesi, pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde de açılmaktadır.

28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonuna Denk Gelmesi Sebebiyle Destekleme Yetiştirme Kursu Ücreti Ödenecek mi ?

Öğretmenlere 28 ve 29 Ekim 2017 Hafta Sonu DYK Ödemesi Yapılacak mı ?  Bu yıl 28 Ekim 2017 Tarihinin cumartesiye 29 Ekim 2017 tarihininde Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle bugünlerde yapılacak olan  Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Resmi tatil günlerinin hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle ek ders ücreti ödenmeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı da Bir çok İl Milli Eğitime Müdürlüğüne de vermiş olduğu görüş yazısında Destekleme ve yetiştirme kursunun fiili olarak yapılması gerektiği ve bu tür durumlarda ödenmeyeceği şeklindedir. Milli Eğitim Müdürlüğü  görüş yazılarında Destekleme ve Yetiştirme kurslarının “Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararının Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller başlıklı maddesinin b bendi kapsamında” değerlendirilmeyeceğini bildirmiştir.

DYK İle İlgili Sıkça Sorulan Sorulara Buradan Ulaşabilirsiniz

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.