Vergi ve Güncel Haber Portalı

Sağlık Çalışanlarına 5 Yıl Hizmet İçin 1 Yıl Yıpranma Payı Verilecek

15.04.2017
22
Sağlık Çalışanlarına 5 Yıl Hizmet İçin 1 Yıl Yıpranma Payı Verilecek

Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Verilecek.Sağlık çalışanlarının yıpranma payı alması konusunu daha önceki yazılarımızda ele almıştık.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuyla ilgili müjdeyi vermişti.Yıpranma payının ne zaman uygulanacağına da değinen ERDOĞAN,bu konunun takipçisi olacağını söylemişti.O günden sonra Çalışma Bakanının da açıklamaları vardı ve Sağlık Bakanı açıklama yapmamıştı.Nihayet Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ bu konuyla ilgili konuştu ve somut bir gelişmeden haber verdi.Peki sağlık çalışanlarına yıpranma payı uygulaması nasıl olacak?Kaç yılda bir yıpranma payı verilecek? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ Müjdeyi Verdi

Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Verilecek.Yıpranma payı hakkında konuşan Recep AKDAĞ, 5 yıl hizmet için 1 yıl yıpranma payı verileceğini söyledi.Bu konu hakkında konuşmalarına devam eden AKDAĞ, şunları söyledi:”Yeni dönemin önemli bir bileşeni bu. Bunun ilk adımını Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla inşallah 16 Nisan’dan hemen sonra inşallah atmış olacağız. Bir kanun maddesi yapmamız gerekiyor. Her 5 yıl çalışma için sağlık çalışanlarına bir yıl yıpranma payı vereceğiz, emekliliklerini erkene alabilmek açısından. Bu çok önemli bir adımdı. Uzun zamandır, sağlık ailesinin beklediği bir adımdı. Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız bunu talimatlandırdı. Cumhurbaşkanımız talimatlandırdığında işimiz kolay oluyor. Çünkü, başka bileşenleri var. Bir tarafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bir tarafta ise Maliye Bakanlığı var. Arkadaşlarımızla konuşup, bunu halledeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN 16 Nisan Sonrasına Söz Vermişti

Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Verilecek.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, referandumdan sonra bu konuya ağırlık verileceğini tıp bayramı konuşmasında  söylemişti. ERDOĞAN konuşmasında şu sözlere yer vermişti: “5 yıla 1 yıl yıpranma payı olarak, bir sözüm vardı. İnşallah 16 Nisan’dan hemen sonra biz bu düzenlemeyi yapmak suretiyle yıpranma konusunu süratle çözeceğiz. Konuyu bizzat takip edeceğim.”Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ bu açıklamasıyla, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın sözlerini teyit etmiş oldu.

Yıpranma Payı Kimlere Verilecek?Ne Zaman Başlayacak?

Araç Sahiplerine Sigorta Şirketlerinden Şok Taksitli Sigorta Yaptırma Kalktı

2017 Vergi Yapılandırması Başvuruları Ne Zaman Başlayacak Kapsamı Ne Olacak ?

Yeni Vergi Affı Müjdesi Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV ve ÖTv İndirim Süresi Uzatıldı.

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Vildan dedi ki:

  Bu sayfa haricinde hiçbir yerde 1.01.2016 yazmıyor.. Özellikle akşam Gazetesi’nde bilir 1.01.2017 öncesi suçları kapsayacak yazıyor.

 2. DOGAN dedi ki:

  merhaba bu saglıkçılaramı verilecek peki devlet hastanelernde kadrolu görev yapan memurlara verilecekmi

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   henüz yasa resmi gazetede yayınlanmaladığı için kimleri kapsayacağı konusunda kesin bir bilgi veremiyoruz.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.