Vergi ve Güncel Haber Portalı

Taksicilerin Yüzünü Güldüren Haber.8 Bin TL’ye Kadar Vergi Yok

10.02.2017
31
Taksicilerin Yüzünü Güldüren Haber.8 Bin TL’ye Kadar Vergi Yok

  taksiciye vergi müjdesi . Hükümetin  piyasayı canlandırmak adına attığı adımlar devam ediyor.  Her kesim için yeni bir gelişme yaşanmaktadır.Maliye Bakanlığı küçük esnafa yönelik yaptığı çalışmalara taksicileri de dahil etti. Bakanlık son zamanlarda düşük kazançlı işlerde faaliyet gösteren esnafa yönelik birçok yeni düzenlemeyi hayata geçirmişti.Peki taksiciler için bu müjdeli haber nedir? hangi uygulama taksicilerin yüzünü güldürecek? detayları yazımızda bulabilirsiniz

8 Bin TL’den Az Kazanan Taksici Vergi Ödemeyecek

  taksiciye vergi müjdesi. Devletin taksiciler için hangi düzenlemeyi yaptığı ortaya çıktı.Buna göre devlet taksicilerin 8 bin TL’ye kadar olan kazancını vergilendirmeyecek.  Yani taksici , yıllık kazancı 8 bin TL’ ye kadar vergi vermeyecek. Bu miktarın üzerinde kazanç elde etmesi durumunda 8 bin TL’den sonraki tutar için vergisini verecek.Bu vergi indirimi, uzun zamandır maddi sıkıntı içinde olan taksiciler için bir nebze olsun rahatlatıcı bir durum oldu.

Taksiciler Daha Önceden Nasıl Vergi Veriyordu?

  taksiciye vergi müjdesi. Taksiciler için artık bu vergilendirilme geçerli olacak. Oysa ki daha önceden durum böyle değildi. Daha önceden taksiciler ödedikleri vergiden dolayı zor duruma düşmekteydi.Peki vergilerini nasıl vermekteydiler? bu uygulamadan önce taksiciler, yıllık kazanmış oldukları tutar üzerinde yüzde 15 oranında vergi ödemekteydiler.Herhangi bir alt sınır bulunmuyordu. Ne kadar kazanılırsa kazanılsın yüzde 15 oranı geçerliydi.Bu durum ise az kazanan bir taksicinin belini bükmekteydi.

Taksiciler Vergi İndirimi Konusunda Ne Düşünüyor?

  taksiciye vergi müjdesi. Bu vergi indiriminden şüphesiz herkes memnun.Bu düzenlemeyi sevinçle karşılayan taksici esnafı, hükümetin bu çalışmalarından dolayı Başbakan Binali Yıldırım’a ve diğer devlet yetkililerine teşekkür etmekteler. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur vergi indirimi desteğinden memnun olduklarını belirtti. Hükümet tarafından verilen bu imkanın vergi beyanlarında gerçek bilgilerin paylaşılması noktasında da önem arz ettiğini söyleyen Uğur, “az kazanan taksiciyle çok kazanan taksicinin aynı şartlarda değerlendirilmemesi bizlere verilmiş en büyük destektir” diye konuştu.

Vergisini Ödeyen Mükellefe İndirimin Detayları Belli Oldu mu ?

 

Eşi Vefat Eden Kadınlara Maaş.Ne Kadar Veriliyor?

 

Vergisini Düzenli Ödeyene İndirim İle Esnaf Ahilik Sandığı Kurulması Mecliste

 

Ücretlerin Vergilendirilmesi Nasıl Olur 2017 ?

 

Vergi Borcu Olan İşyeri Açabilir Mi?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.