Taşeron İşçiye İkramiye Verilecek Mi?Kimler İkramiye Alacak?

Taşeron İşçiye İkramiye Verilecek Mi?Kimler İkramiye Alacak?

Taşeron İşçilerde Kadroda Son Durum

Taşeron İşçiye İkramiye Verilecek Mi? Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN‘ın taşeron işçiler için verdiği kadro sözünden sonra kadroya geçişler hız kazandı. Önce kimlerin kadroya geçeceği belirlendi. Daha sonra bu kişiler için güvenlik soruşturması yapıldı.Daha sonra ise kurumlar uygun buldukları taşeron işçileri parça parça sınava çağırdı.Bu sınav sonuçlarına göre ise hak kazanan adaylar kamuda yeni bir statüde işçi olarak görevine devam etti.Tabi ki artık kadrolu olarak.Yurt genelinde yaklaşık tüm kurumlar taşeron işçiler için kadro sınavını bitirdi diyebiliriz.Bu yüzden geçiş işlemi için bekleyen taşeron içi bulunmuyor.

Taşeron İşçilere Promosyon Verilecek Mi?

Taşeron İşçiye İkramiye Verilecek Mi?  Taşeron işçilerden kadroya geçenler bundan sonra devletin kontrolü altında kamu görevlisi olarak göre yapmaya devam edecekler.Tabi bu durumda milyonlarca devlet memurunun yararlandığı haklardan da yararlanmaya devam edecek.Bu haklardan belki de en önemlisi kadro olacak.Yani artık önceki gibi sözleşme bittiği için işten atılamayacaklar. Bunun dışında maddi yönden de rahatlamış olacaklar.Maaşları biraz da olsun eskisine göre artacak.Bunun dışında belki de en merak edilen konulardan birisi de taşeron işçi iken kadro geçenler promosyon alacak mı sorusudur.Bunu cevabı evet.Kadroya geçen işçiler artık bundan sonra yapılacak olan promosyon sözleşmelerinden promosyon alabilecek.

Taşeron İşçiler İkramiye Alabilecek Mi?

Taşeron İşçiye İkramiye Verilecek Mi?  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi taşeron işçiler kadroya geçişlerinde bir çok yeni hak elde edecek.Bu haklardan çoğu da özlük haklarıyla ilgili olacak.Bunun dışında kadroya geçen taşeron işçiler normal memur gibi ikramiye de alacaklar.Ancak bu konuda bazı mağduriyetler olacak.Çünkü hemen hemen herkes ikramiye alacakken belediye bünyesinde kadroya geçen taşeron işçiler ikramiye alamayacak.Sebebi ise, belediye bünyesinde kurulan şirketlere geçiş olduğundan.Buna göre,Merkezi yönetimlerde çalışan taşeron şirket işçilerinden kadroya geçişe hak kazananlar, kadrolu işçiliğe geçtikten sonra yılda 52 günlük ücret tutarında ilave ikramiye alabilecek. Ancak belediyelerdeki taşeron işçiler belediye şirketlerine geçirildiklerinde ilave tediye yani ikramiye alamayacak .

Taşerona Promosyon Verilecek mi?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)