Vergi ve Güncel Haber Portalı

Türk Hava Yolları 8 bin Hostes Alacak Şartları Neler ?

22.04.2017
20
Türk Hava Yolları 8 bin Hostes Alacak Şartları Neler ?

        Dünyada hava yolu şirketleri arasında en fazla ülkeye yolcu taşıyan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın (THY) Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, kurumda 10 bin kabin memurunun çalıştığını belirterek, 2023’e kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Türk Hava Yolları 8 bin Hostes Alacak Şartları Neler ?  Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelen Ceylan, kabin memuru adaylarının uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayıcı koşullara karşı en ince ayrıntısına kadar eğitim aldığını söyledi.  THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, kurumda 10 bin kabin memurunun çalıştığını belirterek, 2023’e kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Kabin Memurları Zorlu Bir Eğitimden Geçiyor

Türk Hava Yolları 8 bin Hostes Alacak Şartları Neler ? Türk Hava Yolları’nın hizmete yönelik kabin ekibi eğitimlerine özellikle önem verdiğinin altını çizen Yonca Ceylan, “Kabin memuru adayları uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayıcı koşullara karşı en ince ayrıntısına kadar detaylı bir  eğitim alıyor.  Eğitim içeriklerinde doğum operasyonuna da yer veriliyor ve bütün kabin memurları bu eğitimden geçiriliyor” sözlerini söyledi.

Elektronik Cihazları Yasaklanmasından Yolcular Olumsuz Etkilenmeyecek

Türk Hava Yolları 8 bin Hostes Alacak Şartları Neler ?   THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan,  Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı’nın (EASA) “İngiltere ve ABD’ye olan THY uçuşlarında elektronik cihazların yasaklanması” konusunda da aldıkları tedbirler sayesinde bu durumun şirketi ve yolcuları olumsuz etkilemeyeceğini sözlerine ekledi.

Kabin Memur Olma Şartları Nelerdir ?

  • T.C. vatandaşı olmak
  • En az önlisans mezunu olmak
  • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak
  • Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
  • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
  • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak
  • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

Şartlarını adaylar taşıması gerekir.

2017 Kıdem Tazminatında Yeni Dönem Neler Getiriyor Bilinmesi Gerekenler ?

Konut Teslimlerinde KDV Oranı Kaçtır ?

2017 Vergi Yapılandırma Başvuru Ne Zaman Kaç Taksit Olacak Tüm Detaylar

Genç Çiftçilere Hibe Desteğinde Son Gün 5 Mayıs

Ödemesi Ertelenen SGK Primleri Kurum Kazancının Tespitinde Gider Olarak İndirilebilir mi ?

 

 

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.