Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Ümraniye Rus Anlaşıldı Hangi Banka Ne Zaman Ödeyecek ?

06.02.2017
14
Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Ümraniye Rus Anlaşıldı  Hangi Banka Ne Zaman Ödeyecek ?

Sosyal Güvenlik Kurumu Emekliye promosyon görüşmelere başladı. İlk görüşmeleri Kamu bankalarıyla yapıldı.  Görüşmeler neticesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında emeklilere banka promosyonu verilmesi için protokol imzalandı.

 

   Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  SGK’nın toplantı salonunda düzenlenen protokolün imza törenine, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Ziraat Bankası… Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan ve ilgililer katıldı.

Kamu Bankalarının Promosyona Gerekli Duyarlılığı Gösteriyor

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  SGK Başkanı Mehmet Bağlı ; kamu bankalarının promosyon konusunda gerekli duyarlılığı gösterdiğini ve bu işi bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti.   Bağlı, “Kamu bankaları bu işte öncülük ettiler.  Kamu bankaları bu işte tabiri caizse elini taşın altına koydular.  Bunu da herhangi bir ticari gayeyle değil, sosyal sorumluluk projesi olarak yaklaştıklarını süreç boyunca gördük.  Uzun bir süreç, yorucu bir süreç ama sonunda dua ordusu olarak gördüğümüz emeklilerimizin duasını alacağımız bir süreç olduğunu da düşünüyoruz.” diye konuştu.

Özel Bankalarla Anlaşma Sağlanması için  kamu bankalarından Daha Fazla Teklif Etmeleri Gerekiyor

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı. Ziraat Bankası ile imzalayacakları protokolle emeklilere promosyon verilmesi için süreci başlatacaklarını bildiren.  Bağlı, yarından itibaren özel bankaların da belirlenen şartlar üzerinden SGK ile protokol imzalayabileceğini söyledi.

Bağlı, yaklaşık 15 yıl önce bankaların emeklilerin aylıklarını ödemek için komisyon talep ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  “Bugün Allah’a hamdolsun emekli maaşlarını ödemek isteyen bankalara, emeklilerimize promosyon ödeyin diyecek.  Bir noktaya gelmiş bulunmaktayız.  Kamu bankalarıyla yapılan görüşmeler neticesinde üzerinde mutabakata varılan husus biliyorsunuz bizim için en alt limitte.  Bu hususta kamu bankaları bir taahhütte bulunmakta, özel bankalar isterlerse bunun üzerinde bir teklifte bulundukları zaman kendileriyle protokol yapmaya hazırız.  Emeklilerimiz bu çerçevede en alt limitin kamu bankaları tarafındanverildiğini, bundan daha fazla vermek isteyen özel bankalar bulunduğu zaman da o özel bankalara geçmek istediklerini tüm emeklilerimize ileteceğiz.  Konuyu duymayan, bilmeyen hiçbir emeklimiz kalmayacak.”

Ziraat Bankası Üç Yıl için En Fazla 450 Lira Verecek

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  Kamu bankalarının 3 yıl için bin liranın altında emekli aylığı alanlara 300 lira, bin ila 2 bin arasında aylık alanlara 375 lira, 2 bin liranın üzerinde aylık alanlara ise 450 lirayı banka promosyonu vermeyi taahhüt ettiğini vurgulayan Bağlı, “Özel banklar emeklilerle çalışmak için bunun üzerinde bir teklifte bulundukları zaman kendileriyle protokol yapacağız. Emekliler maaşlarını oradan da alabilecekler. Kendileriyle görüşmeler bu hususta yapılıyor ve daha hayırlı neticiler alacağımızı da düşünüyorum.” dedi.

Ödemelerin en geç mart ayında başlayacağını ve ödeme döneminin nisan ve mayıs aylarında da yapılacağını bildiren Bağlı, sistemim kurgulanması, alt yapının hazırlanması ve ilgili bankalarla görüşülmesi gibi teknik konuların SGK tarafından yerine getirildiğini ve alt yapıda herhangi bir sorunun bulunmadığını dile getirdi.Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı

Emeklilere Banka Promosyonu İçin İkinci İmza İş Bankasından Geldi

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  Promosyonların ödenmesi için özel bankalarla yapılan görüşmeler sonucunda. Ziraat bankasından sonra   ikinci anlaşma 818 bin  emekli müşterisi olan,  özel bankalar arasında en çok emekliye hizmet veren Türkiye İş Bankası ile protokol imzalandı.  Böylece özel bankalar da promosyon sürecine dahil oldu.

Ödemeler İş Bankasında da Mart Ayında

İş Bankasında Promosyon ödemelerine en geç mart ayında başlanacak ve ödemelere nisan ve mayıs aylarında da devam edilecek.

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı

Emekli Promosyonları İçin Üçüncü İmza SGK ve Garanti Bankası Arasında Atıldı

Emekliye Promosyonda Hangi Bankalarla Anlaşıldı.  Sosyal Güvenlik Kurumu, Ziraat Bankası ve İş Bankası’nın ardından Garanti Bankası ile de emekliliklere banka promosyonu verilmesi için protokol imzaladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, promosyon ödenmesi için özel bankalarla yaptığı görüşmeler sonucunda üçüncüyü anlaşmayı, 440 bin emekli müşterisine hizmet veren Garanti Bankası ile imzaladı. Ödemeler diğer anlaşılan bankalar gibi mart ayında başlanacak ve ödemelere nisan ve mayıs aylarında da devam edilecek.

Emekliler Promosyon için Nereye Başvuracak ?

Emekliler, SGK ile protokol imzalayan bankalara müracaat edebilirler.

Kimler Basit Usul Olur Kimler Basit Usul Olamaz 2017 Konulu Yazımız için Tıklayınız

Vergi Borcu Ödenmezse Ne Olur?Vergi Borcuna Taksit Olur Mu? Hangi Borçlar Taksite Girer Konulu Yazımız için Tıklayınız

Basit Usul Mükelleflerde Engellilik İndirimi Nasıl Olur Konulu Yazımız için Tıklayınız

Sorularla Kira Geliri.Kira Beyanı İçin Son Gün 25 Mart Konulu Yazımız için Tıklayınız

Evleneceklere Müjde Beyaz EşyaLarda ve Mobilyalarda 30 Nisan’a Kadar Vergi İndirimi Ne Kadar Olacak Konulu Yazımız için Tıklayınız

2017 Genç Girişimcilere 75.000 TL Kazanç İstisnası Şartları ve Uygulaması Nasıl Olacak Konulu Yazımız için Tıklayınız

Basit Usul Beyannamelerinde Sekiz Bin TL İndirimi uygulaması Nasıl Olur Konulu Yazımız için Tıklayınız

2017 Basit Usul Beyanname Verme Dönemi Başladı Basit Usul Beyanname Verme Rehberi Konulu Yazımız için Tıklayınız

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olunur? Nereye Başvurulur Konulu Yazımız için Tıklayınız

Basit Usul Beyannamesi Son Gününü Kaçırmayın Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Gerçek Usulden Basit Usule Geçiş Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Basit Usulde Beyanname Verme ve Ödeme Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Basit Usul Nedir? Şartları Nelerdir? Konulu Yazımız İçin Tıklayınız


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.