Vergi ve Güncel Haber Portalı

Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı?

11.02.2017
1
Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı?

KOSGEB’in Girişimcilik belgesi olanların kredi başvuruları  başladı. .Faizsiz destek kredisi almak isteyen girişimciler için son başvuru tarihi ise 20 Şubat 2017 olarak belirlendi. 

 Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mıKosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı? KOSGEB proje bazında 50 bin TL hibe başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için iyi haberler geldi.  Girişimcilik belgesi  sahibi olan ve yazdığı iş planına göre değerlendirilen vatandaşların faydalanabildiği  KOSGEB 50 bin TL hibe başvurusu için sistem biraz daha kolaylaşıyor..  Kosgeb şartları günden güne kolaylaştırıyor. Önce sertifika sahibi olup, ardından iş yeri açma şartını kaldıran KOSGEB, yeni düzenleme sistemi daha kolaylaştırıyor.

Yeni Sisteme Göre Kosgebe Faizsiz Kredi için Nasıl Başvuru Yapılacak ?

  1. Ticari faaliyete başlamadan önce projenizle KOSGEB’e başvuracaksınız.  KOSGEB kurulu tarafından  projenizin onay alması gerekiyor.
  2. Projeniz onay aldıktan sonra en geç 90 gün içinde firmanızı kurmanız gerekiyor.
  3. Ticari faaliyetinizle ilgili firmayı  kurmadan KOSGEB’e başvurduğunuz için hiçbir şey almamış olacaksınız.  Bu nedenle elinizde fatura olmayacak. Yani kurula PROFORMA Fatura ile girmeniz gerekmektedir.
  4. Yeni sistemle birlikte iş planında da bir takım değişiklikler nedeniyle bazı bölümler kısaltıldı.

Ticari İşletmeyi Kurmadan Başvuru Yapılabilecek

Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı?  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer,  Girişimcilik Destek Programında yeni düzenleme yapıldığını söyleyerek, “1 Şubat’ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı.” dedi.

Biçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Girişimcilik Destek Programı”nı değerlendirdi. Türkiye’de girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını hedeflediklerini belirten Biçer, bu çerçevede girişimcilerin iş kurma konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla söz konusu program kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlediklerini söyledi.

Yeni Süreç 1 Şubatta Başladı

Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı? Biçer, Girişimcilik Destek Programında yeni düzenleme yapıldığına dikkati çekerek, “1 Şubat’ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Kira Beyannamesinde İndirim Nasıl Olur Hangi Giderler İndirilebilir Konulu Yazımız için Tıklayınız

Kirada Oturup Kirada Evi Olanlar Beyanname Verecek mi Konulu yazımız için Tıklayınız

Kira Vergisi Nedir Nasıl Verilir Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

2017 Kira (GMSİ) Beyannamesi Kimler Vermesi Gerekiyor Nasıl verilir Ödeme Nasıl Yapılır Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Sorularla Kira Geliri Kira Beyanı İçin Son Gün 25 Mart Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Sıfır Araç alımlarına ÖTV İndirimi Geliyor mu Vergi İndirimi Üst Sınırı Ne Kadar  Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.