Vergi ve Güncel Haber Portalı

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek

09.04.2017
34
Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de muhtarları ağırladığı toplantıda muhtarlara  hitap etti . Konuşmasında muhtar ve koruculara müjdeyi verdi. Bundan sonra Muhtar ve Korucuların Emeklilik sigorta primleri devCumhurbaşkanı Erdoğan muhtar ve koruculara müjdeyi açıkladı. 

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de muhtarları ağırladığı toplantıda yaptığı konuşmada muhtarlar ve koruculara birbirinden önemli müjdeler verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarların 613 liralık sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayırca tüm korucuların da sigortalanacağı ve 581 liralık destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Muhtarların Bağkur Prim Ödemeleri İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Karşılanacak

    Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara ve köy korucularına sosyal güvence olarak verdiği müjde, önümüzdeki hafta KHK ile konu hakkında düzenleme yapılacak.  Yapılan düzenleme ile yaklaşık  muhtarlık harici başka bir işi olmayan 23 bin muhtarın Bağkur primleri İçişleri Bakanlığı bütçesinden ödenecek. Yine, bugüne kadar özel bir düzenleme ile emekli edilen 55 bin kadar köy korucusu da 4/a’lı olarak emeklilik sistemine geçirilecek. Köy korucularının emeklilik sistemine geçirilmesinde özel düzenlemeler yapıldığı için emekli maaşları 882 ila 1170 lira arasında bulunuyordu. 4A’lı olunca maaşın düşmesi ise önlenecek.

 Muhtarın Maaşı 2019 Liraya Çıkıyor

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında “Biz kademeli bir artışla muhtar maaşlarını asgari ücretle eşitledik. Muhtarlarımız 1406 lira maaş alıyor. Ama bu yetmez dedik. Bir de bunların sosyal güvenlik kurumu primleri var, onların da karşılanması lazım dedik.
     İnşallah ilgili kurumlarımız hazırlıklarını tamamladılar. Yayınlanacak ilk KHK ile bu meseleyi çözüyoruz. Artık muhtarlarımızın 613 lira tutan sosyal güvenlik kurumu primleri devlet tarafından karşılanacak. Böylece muhtarlarımızın geliri de 2 bin 19 liraya çıkıyor. Dersimi çalıştım da geldim. “ sözlerini söyledi.

Güvenlik Korucuları Sigortalı Hale Geliyor

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşmasının güvenlik korucuları ile ilgili bölümünde  “Hiç endişeniz olmasın, PYD falan bize komşu olamaz. Cerablus’ta Rayi de ne yaptık? Onların belini kırdık. PYD YPG bunların hepsi bilesiniz ki Türkiye’nin düşmanıdır. Yeni bir adım atıyoruz, tüm güvenlik korucularımızı sigortalı hale getiriyoruz. Sigorta primleri içişleri bakanlığımız tarafından ödenecek, istedikleri yerden sağlık hizmeti alabilecekler. Bu uygulamayla tazminatlarına ilave olarak, 578 liralık sigorta ödemesi yapılacaktır. Bunu da bilmeleri lazım. Hayırlı olmasını diliyorum.”  sözlerini sarfetti.

Muhtarların Silah Ruhsat Harcı da Devletten

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her toplantıda muhtarların silah silah dediğini yapılacak düzenlemeden sonra muhtarların alacakları silahların ruhsat harcının da devlet tarafından karşılanacağını belirtti.

Müjde İnternette Kotasız Dönem 1 Mayıs 2017 Tarihinde Başlıyor

İstifa Edene İşsizlik Maaşı Verilecek

İşsizlik Maaşları ve Faydalanma süresi Artıyor 2017 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu Başvuru Şartları Ve Kimler Alabilir

Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlara İndirimli Konut Satışı Nasıl Olacak ? Detaylar Belli Oldu

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.