Taşerona Promosyon Verilecek mi?

Taşerona Promosyon Verilecek mi?

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, taşeron işçilerin kadro sorunları ve banka promosyonu haklarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Alemdar açıklamasında şunları söyledi:

Taşerona Promosyon Verilecek mi?

Taşerona Promosyon Verilecek mi?  “Ülkemizde taşeron çalıştırma önemli bir sorun haline gelmiştir. Son açıklanan resmi rakamlara göre, kamuda taşeron işçi sayısı 750 bine ulaşmıştır. Taşeron işçiler, kısıtlı haklarıyla çalışma yaşamının en dezavantajlı çalışanları haline gelmiştir. Taşeron konusu ülkemiz için kanayan bir yaradır.

“Kamuda çalışan taşeron işçiler kamu işçisi sıfatıyla kadroya alınmalı, banka promosyonu uygulamasından yararlanmalıdır.”

Taşerona Promosyon Verilecek mi? Hükümetimiz sorunun çözümü için bir adım atmıştır ancak bu adım bizce yeterli değildir. Hükümetin önerdiği ‘özel statülü memur’ modeli, yeni bir istihdam biçimi ortaya çıkaracağı gibi, taşeron işçilerin sendikal hak ve özgürlüklerini de ortadan kaldıracaktır.

Taşerona Promosyon Verilecek mi? TÜRK-İŞ ve Sendikamız Koop-İş, yıllardır taşeron işçilerin örgütlenmesi ve toplu sözleşme hakkına kavuşması için etkili bir biçimde mücadele etmiştir. Bu sayede taşeron işçiler sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi bağıtlama haklarına kavuşmuştur. TÜRK-İŞ ve Koop-İş, kamuda çalışan taşeron işçilerin tamamının, kamu işçisi sıfatıyla istihdam edilmelerini ve işçi sendikalarına üye olarak özgür toplu pazarlık haklarından yararlanmaya devam etmelerini talep etmektedir.

750 Bin Taşerona da Promosyon Verilmelidir ?

Taşerona Promosyon Verilecek mi? Ayrıca, kamuda çalışan işçilerin tamamı, özel sektörde çalışan işçilerin de önemli bir bölümü, banka promosyonlarından yararlanmaktadır. Talebimiz, kamuda çalışan 750 bin taşeron işçinin de bu haktan yararlandırılmalarıdır.  Böylece çalışanlar arasındaki ayrımcılık bir nebze olsun azalacak, eşitlik ilkesi gözetilecektir.”

Taşerona Promosyon Verilecek mi? Koop-İş Sendikası İstanbul Şubesi Bşk. Aziz Hacısalihoğlu da  Promosyonlar ilave tediyeler ve Kadroyla ilgili olarak. Bugün özel bir TV’nin Ana haber bülteninde yaptığı açıklamalarda “Kadroyu  vermiyorsunuz.  İlave tediyeler ödemiyorsun.  Banka Promosyonu vermiyorsunuz.  Bu işçiler  kimin işçisi” dedi. Açıklamaların devamında, esas hakkı olan kamuda çalışan bu işçilere promosyon verilmemesi bir eksiklik diyerek Çalışma Bakanlığından promosyon ödenmesi için talepte bulunduklarını belirtti.

Taşerona Promosyon talebi haberi 21 Şubat tarihli  FoX TV Ana Haberinde, haber yapıldı.  Aşağıda Paylaşacağım haber Videosunun 35 ile 38. Dakika arasını izleyebilirsiniz.

2017 Kira beyannamesi İnternetten Kredi Kartıyla Ödeme ( Resimli Anlatım ) Konulu Yazımız için TIKLAYINIZ

2017 Kira beyannamesi Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Gönderme ( Resimli Anlatım ) Konulu Yazımız için TIKLAYINIZ

2017 Kira Beyannamesi Nasıl Verilir Hazır Beyan Sistemi Nedir Nasıl Girilir Konulu Yazımız için TIKLAYINIZ

Kira Beyannamesinde İndirim Nasıl Olur Hangi Giderler İndirilebilir Konulu Yazımız için Tıklayınız

Kirada Oturup Kirada Evi Olanlar Beyanname Verecek mi Konulu yazımız için Tıklayınız

Kira Vergisi Nedir Nasıl Verilir Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

2017 Kira (GMSİ) Beyannamesi Kimler Vermesi Gerekiyor Nasıl verilir Ödeme Nasıl Yapılır Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Sorularla Kira Geliri Kira Beyanı İçin Son Gün 25 Mart Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

Sıfır Araç alımlarına ÖTV İndirimi Geliyor mu Vergi İndirimi Üst Sınırı Ne Kadar  Konulu Yazımız İçin Tıklayınız

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)