Vergi ve Güncel Haber Portalı

6 Milyon Kişiye Ucuz Tatil Fırsatı Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ?

09.04.2017
19
6 Milyon Kişiye Ucuz Tatil Fırsatı Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ?

      Erken rezervasyon yaparak yüzde 50 indirimli tatil imkanı yakalayanların sayısı 5 milyonu buldu. Yetkililer bu rakamın tatil dönemine kadar  1 milyon kişi daha artıp 6 milyonu bulacağını belirtti.

6 Milyon Kişiye Ucuz Tatil Fırsatı Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ?  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Duran, ucuz tatil konusunda açıklamalarda bulundu. Yerli turistte erken rezervasyon rakamlarının çok iyi gittiğini söyledi. Geçen yıl erken rezervasyon kapsamında 4,5-5 milyon rakamına ulaşıldığını anımsatan Duran, “Biz bu sene erken rezervasyonun en az 1 milyon daha artmasını 6 milyon kişiye ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

6 Milyon Kişiye Ucuz Tatil Fırsatı Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ? Duran, Türk halkının her geçen gün erken rezervasyonla cebine görünmeyen bir parayı koyduğunu anladığına işaret ederek, “Erken rezervasyonda bin liralık bir seyahati yüzde 50 indirimle 500 liraya alırken, seyahati yaklaştıkça yüksek fiyata alınca, insanlar planlarını değiştirdiler” diye konuştu. Duran, bu yıl iç pazarın hareketli olacağına inandıklarını vurguladı. Sektör yetkilileri de bu yıl yabancı turist kadar yerli turist beklediklerini belirtti.

Ucuz Tatil İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir ?

Tatili daha ucuza getirmenin püf noktaları;

  • Tatilinizi önceden planlayarak erken rezervasyon yapmanız gerekir.  Böylece yüzde 50 daha az para ödersiniz.
  • İnternetten rezervasyonda güvenilir siteler tercih edilmesi gerekir. İnternet rezervasyonlarında  otellerden yüzde 20-30 daha az para ödersiniz,
  • Erken rezervasyon sayesinde uçak biletlerinizi  de erken aldığınız için yüzde 50-60 kazanırsınız. Çünkü uçak biletlerinde erken alımlarda büyük indirimler var.
  • Ucuz tatil için internetten Son dakika fırsatları ve kampanyaları da takip etmek gerekiyor. Her an ucuz tatil fırsatları yakalayabilirsiniz.
  • Tatil satın alırken ulaşım dahil seçenekleri tercih ederseniz harcamalarınız azalır.
  • Seçtiğiniz otelle ilgili mutlaka internet üzerinde acentalar arasında fiyat yönünden  karşılaştırma yapın. Bazılarında indirim daha fazla olabiliyor.
  • İmkanınız varsa sakin ayların seçilmesi tatili ucuz hale getirecektir. Temmuz – Ağustos gibi aylarda fiyatlar yüksek olur.

Gemiyle Turist Getirene Destek Verilecek

6 Milyon Kişiye Ucuz Tatil Fırsatı Ucuz Tatil Nasıl Yapılır ? Turizmde çıtayı yükselten hükümet, kruvaziyer gemilerin gelmesi için seyahat acentalarına yolcu başına 30 dolar destek verme kararı aldı. 2015’te kruvaziyer turist sayısında 2 milyon rakamı yakalanırken, bugün 600 binlere gerileyen cruise turist sayısını yeniden yükseltmek için A Grubu seyahat acentalarına yolcu başına 30 dolar destek verilecek.

İşini Kurmak İsteyen Engellilere 36 Bin Lira Hibe Desteği Verilecek

Muhtarlara ve Koruculara Müjde Emeklilik için Sigorta Primleri Devlet Tarafından Ödenecek

Müjde İnternette Kotasız Dönem 1 Mayıs 2017 Tarihinde Başlıyor

İstifa Edene İşsizlik Maaşı Verilecek

İşsizlik Maaşları ve Faydalanma süresi Artıyor 2017 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu Başvuru Şartları Ve Kimler Alabilir

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.