Vergi ve Güncel Haber Portalı

6736 Yapılandırılmış Vergi Borcunu İnternetten Kredi Kartı ile Ödeme(Resimli Anlatım)

6736 Yapılandırılmış Vergi Borcunu İnternetten Kredi Kartı ile Ödeme(Resimli Anlatım)

6736 Yapılandırılmış Vergi Borcunu İnternetten Kredi Kartı ile Ödeme(Resimli Anlatım), Vergi borçları çıkan bir kanun neticesinde yapılandırılmaya gidilmiş olmaktadır. Yapılandırmanın ardından da taksit taksit ödenmeye başlanmış ve bu gün itibarı ile 17. taksit ödeme dönemine girilmiş bulunulmaktadır. Bu konuda özellikle son zamanlarda görsel ve yazılı medyada vatandaşları uyaran ve hatırlatıcı nitelikte yayınlar yapılmakta ki vatandaşın yapılandırma işlemi bozulmasın. Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.

Verginizi yapılandırdıktan sonra sürekli vergi dairesine gidip sıra beklemek istemiyorsanız internetten vergi borcunuzu ödemek hatta kredi kartı ile taksit yaparak ödemek gayet avantajlı bir seçim olacaktır. Vergi borcunuzu herhangi bir vergi dairesine giderek elden ödeyebileceğiniz gibi internet üzerinden de ödemek mümkün. Nasıl mı? Aşağıda görseller eşliğinde anlatmaya çalıştık.

Anlamadığınız hususları lütfen yorum yazarak sorun.

İnternetten Vergi borcunu ödeme:

 1. Adım: Öncelikle https://intvrg.gib.gov.tr/ adresine girerek biraz aşağı indiğimizde aşağıdaki seçeneklerle karşılaşacaksınız.  (resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.)

internetten-vergi-borcu-odeme

T.C. Kimlik no ile giriş yaptığınızı farz ederek devam ediyoruz.

Karşınıza şu pencere açılacak (resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.)

internet-vergi-dairesine-giris

Gerekli bilgileri yazarak giriş yapıyorsunuz.

2. Adım: giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki görüntüde işaretlediğimiz seçeneği tıklıyorsunuz. (resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.)

borc-odeme

3. Adım: Borç Sorgulama ve ödeme seçeneğini tıkladığımızda aşağıdaki menü karşımıza gelecek.

6736-borc-odeme

4. Adım: Yapılandırılmış Vergi Borcu sorgulama ve ödeme seçeneğine tıklayınca 6736 tecil borcu sorgulama ve ödeme seçeneği görünecek. 6736 tecil borcu sorgulama ve ödeme seçeneğini tıklayınca borcunuzu sorgulayacak ve aşağıdaki gibi bir alan çıkacak karşınıza

taksitli-vergi-borcu-odeme

6736 internetten ödeme

5. Adım: Bu alandan Taksitle seçeneğini tıkladığımızda karşımıza taksit sayısı, taksit miktarı ve taksitlerimizin diğer bilgileri çıkacak (resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.)

hangi-kredi-kartlariyla-taksit-olur

6736 internetten ödeme

Burada gördüğünüz gibi hangi banka kartları ve hangi kredi kartlarıyla ödeme yapabileceğinizi görüyorsunuz.

Vadesi henüz gelmemiş bir borç öderken ayrıca uyarı alırsınız yine de vadesi gelmemiş bir taksiti ödemek istiyorsanız onay verip devam ederek kredi kartı bilgilerinizi girip ödeme yapıyorsunuz.

Ayrıca şunu bilmenizde fayda var; 6 ay sonrasının taksitini ödediğinizde kredi kartınızdan anından ücret kesilir. yani 6 ay sonra kesmez.

İnternet Vergi Sisteminin Çalışma Saatleri: 02:00 – 22:00 dir. yani ancak bu saatler arasında ödeme yapabilirsiniz. Bu saatler arasında yukarıda belirtilen anlaşmalı bankaların banka kartı / kredi kartı ve ayrıca yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya www.gib.gov.tr  adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla.

Ölüm Aylığı Şartları Nelerdir, Kimlere Bağlanır?

Mükellefin Ölümü Halinde Mirasçıların Yapması Gerekenler!

Vergi Dairesi Resen Terk İşlemleri Nasıl Yapılır?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. cemil dedi ki:

  31.05.2017 nin ödemesi neden gözükmez arkadaşlar

 2. cemil dedi ki:

  31.05.2017 ödeme seçeneği çıkmıyor 31.07.2017 gözüküyor ama 5. ayınki görünmüyor

  1. Emre ÇELİK dedi ki:

   sistemsel bir sıkıntı olabilir.tekrar deneyebilirsiniz.

 3. Adem dedi ki:

  Şirketimin vergi borcunu yapılandırdım ama şahıs şirketi olmadığı için yani limited şirket , kimlik bilgilerini girince borç çıkmıyor şirket bilgilerini nasıl giriş yapıp borç sayfasına ulaşabilirim ?

 4. bERİL dedi ki:

  SADECE DEFATEN SECENEĞİ VAR TAKSİTLE SECENEĞİ YOK

 5. batuhan dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende vergi yapılandırmasını kartla ödiycektim ama son aşamada hata veriyo neden olabilir bankayı aradım bi sıkıntı gözükmüyor dedi

 6. batuhan dedi ki:

  bide terminale açık olmayan işlem diyor yardımcı olursanız sevinirim

 7. must dedi ki:

  7 inci ay taksitimi ödemedim, listede çıkmıyor..nasıl ödeyebilirim ?

  1. Ali Çetinkaya dedi ki:

   yanlışınız var görmeniz lazım

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.