Vergi ve Güncel Haber Portalı

2017 Kira beyannamesi Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Gönderme ( Resimli Anlatım )

2017 Kira beyannamesi Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Gönderme ( Resimli Anlatım )

    2016 Yılında sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenlere; kira gelirine konu mal ve haklar, vergiden istisna edilecek mesken kira tutarı olan 3.800 Liranın üzerinde kira geliri elde edenler 01 Mart 2017 ile 25 mart 2017 arasında kira beyannamesi vermek zorundadırlar. Çıkan vergiyi  iki taksit olarak öderler. ilk taksit son ödeme günü 31 Mart 2017 , ikinci taksit son ödeme günü 31 Temmuz 2017’dir.

2017 Kira beyannamesi Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Gönderme. Bu yazımızda kira beyanname verme yöntemlerinden elektronik ortamda hazır beyan sistemi üzerinden beyannamenin nasıl gönderileceğini resimli olarak anlatacağız.

Hazır Beyan Sistemine Giriş

2017 Kira beyannamesi Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Gönderme. Hazır Beyan Sistemine; Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresindeki internet sayfasında yer alan linkleri tıklayarak  ya da  internet Vergi Dairesinin intvd.gib.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.  Sisteme https://intvrg.gib.gov.tr/index_gmsi.html  adresinden girebilirsiniz. Bu adrese  girdikten sonra Kira beyannamenizi verebilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.